“Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”

10.05.2018
“Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”
Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Okupācijas muzejs jau otro gadu organizēja konkursu skolēniem, lai ar viņu veidotajiem stāstiem par savu novadu izciliem cilvēkiem parādītu, cik mēs esam bagāti - tieši cilvēki mums līdzās, dažādu darbu darītāji, vectēvs un vecmamma ar savu garā mūža pieredzi, skolotājs un ārsts, kuri mums nesavtīgi palīdz augt un būt veseliem.

Divu gadu laikā skolēni,  piedaloties šajā konkursā, ir izveidojuši 280 dažādus stāstus par cilvēkiem, kas mums līdzās un kuru devums  savam novadam ir atzinības cienīgs.

Zaķumuižas pamatskolas pagājušā gada absolvents Gustavs Kolečis konkursā piedalījās ar stāstu par Ligitu Šreiberi. Ropažu novadā un arī visā Latvijā Ligitas vārds ir izskanējis caur “Oglītes” dziesmām, dejām un kokles skaņām.
           

Šogad konkursā piedalījās 6. klases skolniece Marta Robežniece ar stāstu par savu tēti Agri Robežnieku. Lepnums, ar kādu meitene stāstīja par savu tēvu  - karavīru, patiesi uzrunāja konkursa žūriju un Marta iekļuva  finālā, kurā no visiem novadiem tika izvirzīti 11 dalībnieki. 9.martā Okupācijas muzejā norisinājās trešā fināla kārta, kurā vēlreiz izskanēja visi labākie stāsti par novadu dārgumiem. Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš bija sarūpējis visiem finālistiem dāvanas kā sveicienu Eiropas dienā, bet lielākā balva visiem finālistiem ir brauciens uz Briseli. Arī Martai Robežniecei septembrī būs jādodas uz Eiropas galvaspilsētu. Sveicam Martu un viņas tēti!

Ar stāstiem par Ligitu Šreiberi un Agri Ropažnieku var iepazīties Latvijas Okupācijas muzeja mājas lapā – okupacijasmuzejs.lv/konkurss/atklaj-dargumus/

                                                                             Anita Martinsone,

Zaķumuižas pamatskolas vēstures skolotāja

Datora versija