Dekoratīvais piesātinājums

20.03.2019
Dekoratīvais piesātinājums
Ropažu mākslas skolas “Rodenpois” audzēkņi februārī piedalījās Daugavpils novada Spoģu mākslas un mūzikas skolas rīkotajā netradicionālās modes skatē “Priekšmets. Manta. Lieta.”

Pasākums bija negaidīti vērienīgs, tajā piedalījās ne tikai Daugavpils un citu Latvijas novadu mākslas un profesionālo skolu audzēkņi, bet arī dalībnieki no Baltkrievijas.

Mūsu Mākslas skolas bērni izrādīja tērpu kolekciju “Dekoratīvais piesātinājums”, ko bija darinājuši kompozīcijas nodarbībās. Par vienojošo tēmu tērpu kolekcijai izvēlēts rokoko stils. Tā raksturīgā forma un gaišā krāsu gamma, kuru papildina daži spilgti un tumši akcenti. Katrs audzēknis vai audzēkņu grupa tēmu risinājusi pēc saviem ieskatiem - vienojošais ir materiāls – dzija un drāšu karkass, putuplasta trubas, ko papildina dažādi mūsdienu sadzīvē izmantoti priekšmeti, kas kas piemeklēti atbilstoši 17.gadsimta modes dekoratīvajiem elementiem.

Tērpu tapšanā bija iesaistījušies visi mākslas skolas vecāko kursu audzēkņi. Tos demonstrēt devās 6 azartiskākās meitenes Eva Krote, Enija Vjakse, Krista Keiša, Patrīcija Kalniņa, Alise Šteinbrika un Nikola Ancāne.

 

Agnese Volmāre,

Ropažu Mūzikas un mākslas skolas “Rodenpois” skolotāja

Datora versija