Mūzikas skolas audzēkņu dalība konkursos un festivālā “Saxophonia”

20.03.2019
Mūzikas skolas audzēkņu dalība konkursos un festivālā “Saxophonia”
Ropažu Mūzikas un mākslas skolas „Rodenpois” saksofona spēles audzēkņiem 2019. gads iesācies ar daudziem nozīmīgiem notikumiem.

Šī gada 19. janvārī norisinājās Valsts konkursa Pūšaminstrumentu un Sitaminstrumentu spēlē II kārta, kurā piedalījās jaunie mūziķi no visas Latvijas. Konkursam II kārtai tika izvirzīti 4 saksofona spēles audzēkņi – Elīza Kunstberga (III vieta), Jēkabs Zuters (III vieta), Kristers Elvis Druseiks un Adrija Bleidele (ped.R.Missa). Veiksmīgi un ar labiem rezultātiem konkursā piedalījās arī flautas spēles audzēknes – Evelīna Broliša (III vieta), Elīna Kalniņa (III vieta) (ped.I.Igaune), Amēlja Daukšte Pudule (III vieta) un Alise Strēlniece (III vieta) (ped.S.Grigorjeva), bet sitaminstrumentu spēles klasi pārstāvēja Juris Šeršnovs. Jāpiebilst, ka dažiem audzēkņiem pietrūka vien 0,33 punktu līdz godalgai.

Kā otru nozīmīgāko notikumu Ropažu MMS „Rodenpois” saksofonistiem, noteikti ir jāmin festivāls „Saxophonia”, kas norisinājās no 14.-25.februārim.

„Mūzikas festivāls Saxophonia ir lielākais saksofonmūzikas festivāls Eiropā, kurā satiekas pasaules mēroga saksofona zvaigznes. Saxophonia ir viens no visvairāk apmeklētākajiem un populārākajiem mūzikas festivāliem Latvijā. Klausītājiem tā ir iespēja vienkopus dzirdēt džeza, populāro, klasisko, mūsdienu un pasaules mūziku izcilā atskaņojumā. Koncerti notiek Latvijas koncertzālēs un džeza klubos. Festivālā viesojušies tādi pasaulē atzīti mākslinieki kā Courtney Pine, James Carter, Joshua Redman, Nicolas Prost, Mario Marzi, Jean-Yves Fourmeau un daudzi citi. ” (www.saxophonia.com)

Festivāla ietvaros tika organizēts konkurss mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu saksofonspēles audzēkņiem. Šogad konkursam tika pieteikts rekordliels skaits – 108 dalībnieki 4 vecuma kategorijās.  Arī Ropažu MMS „Rodenpois” saksofona spēles audzēkņi, būdami festivāla „Saxophonia” patrioti, piedalījās šajā festivālā. Šajā gādā tajā piedalījās Elīza Kunstberga, Jēkabs Zuters, Annija Tauriņa un Kristers Elvis Druseiks.

Festivā „Saxophonia” ir piedzīvojums visiem saksofonistiem, īpaši – visjaunākajiem. Šo festivālu saksofonisti sauc par īstiem saksofonmūzikas svētkiem, jo tā noslēgumā visi konkursa dalībnieki tika aicināti muzicēt saksofonu kopkorī, kurā piedālījās ne tikai minētie 108 konkursa dalībnieki, bet arī audzēkņu skolotāji un nešaubīgi paši izcilākie Latvijas saksofonisti – Oskars Petrauskis, Arvydas Kazlauskas, Zintis Žvarts, Jānis Puķītis, Raivo Stašāns un Dāvis Jurka. Kopkori diriģēja saksofonu kvarteta „Rīga” un saksofonu kvarteta „Next Move” saksofoniste Katrīna Kivleniece.

Ropažu Mūzikas un mākslas skola „Rodenpois” lepojas ar savu audzēkņu panākumiem un novēl veiksmi un izturību arī turpmāk!

Daiga Jankovska,

Ropažu Mūzikas un mākslas skolas direktore

Datora versija