Pārdomas par piedzīvotām muzikālajām aktivitātēm

10.09.2017
Pārdomas par piedzīvotām muzikālajām aktivitātēm
Savās pārdomās par piedzīvotajām muzikālajām aktivitātēm dalījās Ropažu Mūzikas un mākslas skolas „Rodenpois” 6. klavierspēles klases audzēkņi Roberts Aleksandrovs un Eva Guļevska (ped.Inese Paura).

Roberts Aleksandrovs:

Pagājušajā mācību gadā es piedalījos Starptautiskajā konkursā „Spēlē zēni”, konkurss bija Klaipēdā. Iebraucot Klaipēdā  sajūta bija satraucoša, jo tas bija mans pirmais lielais konkurss  un pirmās sajūtas bija - izgāzīšos, bet kad sāku spēlēt, satraukums un šīs domas pazuda. Pati pilsēta mazliet atgādināja Ņujorku. Atmosfēra bija nepazīstama, sveša, bet pirmās dienas beigās jau biju kaut cik pieradis un vairs „aste” netrīcēja. Otrā dienas rītā, no pārdzīvotā un pieredzētā, reiba galva un gribējās ilgāk pagulēt. Kopumā - guvu lielu pieredzi.

Otrs lielākais piedzīvojums šīs vasaras izskaņā bija jaunā flīģeļa iespēlēšana, tas bija superforši! Taustiņi viegli spiežas, un vienu brīdi bija sajūta, ka flīģelis spēlē pats, bet es tikai sēžu. Skanēja ļoti jauki! Kaut skolai tāds būtu! Un es, skolas beigšanas eksāmena programmu varētu  uz tāda instrumenta nospēlēt!

Eva Guļevska:

Augusta beigās man bija tāda iespēja spēlēt Ropažu novada skolotāju konferencē. Par to man bija liels prieks, jo pirms manis bija spēlējis pasaulslavenais pianists Andrejs Osokins. Uz jaunā flīģeļa bija ļoti viegli un patīkami spēlēt. Rokas pār taustiņiem slīdēja viegli, gluži kā pār pieneņpūkām. Bija jauki spēlēt un es vēlētos uzstāties vēl kādu reizi. Savu mūzikas skolas beigšanas eksāmenu es vēlētos nospēlēt tieši uz šāda flīģeļa.

Datora versija