Ropažu un Zaķumuižas skolas piedalās “Latvijas Skolas somas” iniciatīvas atklāšanā

12.09.2018
Ropažu un Zaķumuižas skolas piedalās “Latvijas Skolas somas” iniciatīvas atklāšanā
Ceturtdien 6. septembrī Arēnā Rīga tika atklāta Latvijas valsts simtgades iniciatīva “Latvijas Skolas soma”. Iniciatīvas atklāšanas pasākuma darbnīcās piedalījās gan skolēni no Ropažu vidusskolas, gan arī no Zaķumuižas pamatskolas.

Atklāšanas ceremonijā skolēni varēja ielūkoties filmu tapšanas procesa aizkulisēs, apgūt mūzikas šķērsošanas pamatprasmes, piedaloties radošos eksperimentos, ielūkoties arī pasākumu sagatavošanas aizkulisēs, kā arī dienas izskaņā ikvienam bija lieliska iespēja vērot vērienīgu  koncertuzvedumu, kurā piedalījās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa "Dagamba", Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa "Auļi", soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris "DD" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.

Simtgades projekta iniciatīvas galvenais mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar Latvijas valstiskuma liecībām, profesionālās mākslas un kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmē, Latvijas dabu, kultūrainavas, zinātnes sasniegumus un inovācijas.

Savukārt pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem iniciatīvas Latvijas Skolas somas ietvaros Ropažu novadam apstiprināts piešķirtais finansējums 3619 euro apmērā (no 2018. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. decembrim). Finansējums dos iespēju pieredzēt mākslu un kultūru (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), kā arī izzināt vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.

Datora versija