Ropažu vidusskolas Ekoskolas skolēni apmeklē atkritumu šķirošanas punktu

01.11.2017
Ropažu vidusskolas Ekoskolas skolēni apmeklē atkritumu šķirošanas punktu
31. oktobrī Ropažu vidusskolas Ekoskolas skolēni, tuvojoties Ekoskolu “Rīcības nedēļai” kopā ar SIA "Vilkme" struktūrdaļas vadītāju Valdi Šīrantu un Ropažu novada pašvaldības vides pārvaldības speciālistu Jāni Blauu apskatīja vienu no Zaķumuižā esošajām, uzlabotajām atkritumu šķirošanas konteineru novietnēm, kā arī uzzināja, kā tiek šķiroti atkritumi atkritumu šķirošanas punktā.

Ropažu novadā ir 14 atkritumu šķirošanas konteineru novietnes, kurās ir iespēja sašķirot atkritumus.

Vienā no šādiem atkritumu novietnes punktiem Zaķumuižā ir izveidots speciāls laukums, kura abās pusēs ir novietoti kā sadzīves atkritumu konteineri, tā arī atkritumu šķirošanai domātie speciālie konteineri, lai iedzīvotājiem atvieglotu atkritumu novietošanu. Laukums izveidots tā, lai tam cauri var izbraukt pat ar mašīnu.

Ropažu novada pašvaldības Vides pārvaldības speciālists Jānis Blaus uzsvēra, ka, lai iedrošinātu cilvēkus šķirot atkritumus, ir svarīgi gan aktualizēt apkārtējās vides jautājumus, gan arī pēc iespējas tuvāk cilvēkiem izvietot atkritumu šķirošanas konteinerus un informāciju par to. Ekoskolas skolēni ekspedīcijas gaitā ierosināja, ka atkritumu urnas būtu arī jāpielāgo bērniem, jo pagaidām atkritumu tvertnes ir augstas un augumā mazākiem bērniem ir tām grūti piekļūt.

Atrodoties atkritumu šķirošanas punktā Zaķumuižā, Valdis Šīrants skolēniem izstāstīja,  kas ar atkritumiem notiek, kad tie nonāk atkritumu konteineros un kā atkritumi novadā tiek tālāk sašķiroti.

Izrādās, Zaķumuižā visvairāk tiek šķirota plastmasa un papīrs/kartons. To dara viens cilvēks ar rokām atlasot atkritumus, pēc tam šie sašķirotie atkritumi tiek salikti konteineros, kuros tie tiek speciāli sapresēti, lai tos vestu tālāk uz Latvijas Zaļo punktu. Stiklu diemžēl nesanāk šķirot, jo tas prasa lielākus resursu - stikls ir plīstošs un ir nepieciešama speciāla tehnika, kā arī stikla nav tik daudz, lai to vēlreiz atsevišķi šķirotu, līdz ar to tas uzreiz tiek vests uz Zaļo punktu. Ekoskolas bērniem ekspedīcijas laikā radās ierosinājums: lai iedzīvotājus vairāk rosinātu šķirot atkritumus, uz konteineriem varētu uzlīmēt vairākas brīdinošas sarkanas zīmes, kas informētu cilvēku, ko konteinerā var mest un ko nevajadzētu.

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

 

Datora versija