Sevi vajag izaicināt!

06.09.2021
Sevi vajag izaicināt!
Ropažu pirmsskolas izglītības iestādē “Annele” tiek īstenots Erasmus + projekts Nr.2019-1-LV01-KA101-060281 “Domā plašāk, dari vairāk”. Tā galvenais mērķis ir turpināt veidot mūsdienīgas izglītības prasībām atbilstošu mācību vidi, iedvesmojoties no projekta laikā apgūtajām inovatīvajām mācību metodēm, iegūtās pieredzes un idejām.

Projekta ietvaros no 16.07. līdz  25.07.  Ropažu pirmsskolas izglītības iestādes “Annele” pārstāves – Daiga Hercberga, Gunita Kalniņa, Liene Bērziņa, Sanita Bretšteina un Inga Bleidele  piedalījās starptautiskajos  profesionālās pilnveides kursos Islandē “Smart Teachers Play More” kopā ar kolēģiem no Portugāles, Polijas, Rumānijas, Čehijas un Spānijas. 

Play To Learn More (Spēlējies, lai iemācītos vairāk) - tāds bija šo kursu galvenais vadmotīvs. Kursu vadītājas Kristín Einarsdóttir un Sarah Jane Anthony praktisku un aktīvu nodarbību laikā demonstrēja, kā veiksmīgi apvienot akadēmisko zināšanu apguvi ar rotaļām, kustībām, stāstiem, drāmas elementiem, tehnoloģijām un praktisko filozofiju.

Islandē pavadījām desmit interesantas, iespaidiem piesātinātas dienas. Tvērām un izmantojām katru iespēju iepazīt ne tikai Reikjavīku, bet arī Islandes dabas brīnumus. Mēs piedzīvojām vulkāna izvirdumus, pieskārāmies vēl siltai lavai un sajūsminājāmies par plašajiem lavas laukiem, sajutām ūdenskritumu varenību, karstā geizera ūdens un tvaika mutuļus, bijām tuvumā ledājiem, izbaudījām polāro dienu un Zilās lagūnas karsto un pienbalto ūdeni.

Katram no mums ir nospraustas robežas un sajūta, ka varam tik daudz, cik varam. Taču sevi, kā savu vienīgo konkurentu, ik pa laikam vajag izaicināt, tādā veidā pavirzot šīs robežas arvien tālāk un pierādot sev - es to varu! 

Covid 19 mainīgo apstākļu dēļ, šī Erasmus + projekta īstenošana prasīja daudz pamatīgāku sagatavošanos, daudz lielāku piesardzību, pielāgošanos un drosmi. “Anneles” skolotājām brauciens uz Islandi bija izaicinājums, tomēr katrai no mums ir savs nenovērtējams ieguvums. Mēs aicinām novada pedagogus būt aktīviem, nebaidīties izaicināt sevi un izmantot projekta Erasmus + sniegtās iespējas. 

Projekta ietvaros PII “Annele” tiks rīkots seminārs, kurā dalīsimies ar Islandē iegūtajām zināšanām un prasmēm, kā arī pastāstīsim vairāk par mūsu  Erasmus + pieredzi.

Paldies "Sauleskalna" Ievai par  gardajiem kraukšķiem un rupjmaizi, kas aizceļoja uz Islandi gan kā dāvana,  gan ciemakukulis un sabiedrisko attiecību daļas vadītājai Ingai Kolečai par sarūpētajiem suvenīriem.

 

Daiga Hercberga

Datora versija