No 17.11. līdz 23.11. Ropažu novada Kultūras un izglītības centrā būs apskatāma izstāde “Ceļā uz Dziesmu un Deju svētkiem”.

14.11.2018
No 17.11. līdz 23.11. Ropažu novada Kultūras un izglītības centrā būs apskatāma izstāde “Ceļā uz Dziesmu un Deju svētkiem”.
Izstādē vienuviet būs apskatāmi Ropažu novada pašdarbības kolektīvu: Ropažu jauktā kora “Ropaži”, Zaķumuižas jauktā kora “Ozolzīles”, Ropažu novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Cielava”, Ropažu novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Rudzi” un Ropažu novada folkloras kopas “Oglīte” - Latvijas Simtgades gadā notikušo XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieku :

·      skatuves, koncertu un deju tērpi, gan tādi ar kuriem pašdarbnieki uzstājās savos pirmajos koncertos  pirms vairākiem gadiem, gan tie, kuros greznojas šobrīd, kā arī tādi, kuri darināti īpaši šī gada Dziesmu un Deju svētkiem.

·      Kā nelielā  svētku gājienā varēs aplūkot dažādus pašdarbības kolektīvu karogus  – lielos vimpeļus, - gan senos, kas ir liecinieki dažādu laiku maiņai un kolektīvu nosaukumu pēctecībai, gan arī pavisam jaunos - šogad darinātos.

·      Izstādi papildinās kolektīvu īpašās “piemiņas lietas ar stāstu”, no ārzemju ceļojumiem vesti suvenīri un īpašas dāvanas, kā arī daudzpusīgs ieskats fotogrāfijās no kolektīvu ikdienas, svētku reizēm un citiem kopā būšanas brīžiem…

Ropažu Kultūras un izglītības centra Mazajā zālē uz neilgu laiku tiks uzburta pacilājošā Dziesmu un Deju svētku noskaņa, kopības gaisotne, kuru aicinām atsaukt atmiņā un izbaudīt ikvienu no Jums!

 

Izstādes autore Valda Eglīte kopā ar pašdarbības kolektīvu vadītājiem un aktīvajiem dalībniekiem!

Datora versija