Skaļās lasīšanas sacensību reģionālajā finālā startēs Justīne

15.01.2019
Skaļās lasīšanas sacensību reģionālajā finālā startēs Justīne
Lai popularizētu grāmatu lasīšanu bērnu un jauniešu vidū, Latvijas Nacionālā bibliotēka ar 2017.gada septembri uzsāka Skaļās lasīšanas sacensības 5. un 6. klases skolēniem visā valstī. Skaļās lasīšanas ideja ir aizgūta no Nīderlandes, kur šāda veida sacensības notiek jau vairāk nekā 20 gadus.

Aizvadītā gada 11. decembrī Zaķumuižas filiālbibliotēkā notika Skaļās lasīšanas sacensības, kurā piedalījās  septiņi Zaķumuižas pamatskolas  skolēni - Sabīne Grīnberga, Alise Strēlniece, Raivis Villa, Jolanta Kārkliņa, Paula Pilipiva, Justīne Turka un Beāte Bebre. Uzteicama ir katra bērna piedalīšanās, jo tā ir  jauna pieredze gan uzstājoties publikas priekšā, gan  lasītprasmes veicināšanā.

Bērni lasīja fragmentus no savām iemīļotajām grāmatām,  tomēr žūrija uzdevums bija izvēlēties vienu lasītāju, kas aprīlī dosies uz reģionālo sacensību Salaspils novada bibliotēkā.

Žūrijas komisija:  Ināra Skrodele - direktores vietniece informātikas jautājumos, bibliotekāre,  Natālija Deketa -Bērziņa skolotāja,  un 2017.gada konkursa 1. kārtas uzvarētāja Robina Kivkucāne  vienbalsīgi vienojās uz reģionālo finālu Salaspils novada bibliotēkā izvirzīt Justīni Turku. Justīne lasīja fragmentu no Astrīdas Lindgrēnes grāmatas “Madikena”

Turēsim par Tevi īkšķus, Justīne!

Ilze Blaua,

Zaķumuižas filiālbibliotēkas vadītāja

Datora versija