Uzņemšana Jaunatnes teātra studijā Zaķumuižā

04.04.2019
Uzņemšana Jaunatnes teātra studijā Zaķumuižā
Vēlies būt aktieris/aktrise? Pievienojies! Dalība Jaunatnes teātra studijā (konkursa kārtībā) ir bez maksas. Reģistrācija ir pieejama līdz 13. aprīlim

Nodarbības notiek Zaķumuižas kultūras namā, skaistajā Ropažu novadā ~ 40 min brauciena attālumā no Rīgas. Piemērotu laikapstākļu gadījumā iespējamas aktivitātes dabiskā vidē. Strādājam pēc iepriekšēji saskaņota grafika katra mēneša otrajā un trešajā sestdienā no plkst. 10:00-16:30.

Ko mēs apgūstam?
Aktiera darbs. Skatuviskā darbība. Aktiera darbs pie lomas. Iztēle un dotie apstākļi; Žests. Kustību pamati. Skatuviskā atbrīvotība. Koordinācija (individuāli un pāros); Skatuviskā uzmanība. Darbs ar dažāda žanra materiālu. Zemteksts; Fantāzija. Skatuviskā ticamība un fakta vērtējums; Ritms un temporitms. Atmosfēras veidošana. Koordinācija (ansamblī) u.c.

Papildus tam audzēkņi gūst vērtīgu pieredzi arī kā studijas aktieri/aktrises.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta šādiem aktiermākslas aspektiem: Tēla radoša veidošana; Vides un atmosfēras radīšana; Atdarināšana un „iemiesošanās”; Partnerība un ansambļa izjūta; Formas spilgtums un konkrētība; Mākslinieciskā komunikabilitāte.

Nodarbības tiek balstītas izcilāko aktiermeistarības skolotāju (K. Staņislavska, M. Čehova, S. Ādleres, S. Meisnera, L. Strāsberga, U. Hāgenas, V. Spolinas u.c.) metodikā.

Nodarbības ir paredzētas personām no 15-35 gadiem, kas vēlas nopietni saistīt savu dzīvi ar aktiermākslu vai jau tagad to dara.

Nodarbības vadīs izglītības vadības maģistrs, ilggadējs teātra režisors, vairāku grāmatu autors un bijušais „Skatuves mākslu skolas” vadītājs Indars Kraģis, kurš ir realizējis vairāk nekā 20 nacionālā un starptautiskā mēroga teātra mākslas projektus, vadījis nodarbības Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras koledžā un kā režisors un aktiermeistarības skolotājs darbojies kopš 2009. gada.

Uzņemšanas atlase tiek organizēta 13. aprīlī no plkst. 10:00-14:00 (Zaķumuižas k/c un pēc iepriekšēja pieraksta). Dalības pieteikšanās: indars.kragis@gmail.com.

Datora versija