Vangažu pilsētas bibliotēkas lasītāji tiekas ar dzejnieci ANNU AUZIŅU

22.09.2021
Vangažu pilsētas bibliotēkas lasītāji tiekas ar dzejnieci ANNU AUZIŅU
Saulainā septembra piektdienas pēcpusdienā Vangažu pilsētas bibliotēkas lasītājiem bija iespēja tikties klātienē uz sarunu ar vienu no pazīstamākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm - ANNU AUZIŅU.

Četru dzejoļu krājumu autore, kas saņēmusi vairākas literārās balvas:

  • Klāva Elsberga prēmiju (par krājumu “Atšķirtie dārzi”, 1995. g.),
  • A/s "Preses nams" oriģinālliteratūras konkursa balvu (par krājumu “Slēpotāji bučojas sniegā”, 2001.g.),
  • divkārt – Ojāra Vācieša prēmiju (par krājumiem “Es izskatījos laimīga”, 2010.g., un “Annas pūra govs”, 2017.g.),
  • “Latvju Tekstu” dzejas balvu (par krājumu “Es izskatījos laimīga”),
  • Olivereto balvu par dzejoli "Man iekšā ir grāmata" (2008) u.c.
  • Divreiz bijusi nominēta Latvijas literatūras gada balvai dzejā.

Anna Auziņa studējusi literatūrzinātni LU Literatūrzinātnes, folkloristikas un mākslas doktorantūrā, pētīdama sievišķo valodu latviešu dzejā. Kā pētniece darbojas Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē. Publicē rakstus un recenzijas par mūsdienu latviešu dzeju. Decembra sākumā Latvijā iznāks literārā žurnāla "Strāva" pirmais numurs. Jaunais izdevums apvienos dzejniekus un rakstniekus, kas iestājas par atvērtu, iekļaujošu sabiedrību un sociālo taisnīgumu, radošajā komandā darbosies arī Anna Auziņa. Iepriekš absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu un maģistratūru, sarīkojusi vairākas personālizstādes, strādājusi reklāmas aģentūrās par tekstu autori.

Ar sevi iepazīstinot, dzejniece atklāja, ka dzeju raksta kopš padsmit gadu vecuma. Klāt esošiem bija iespēja ieklausīties pašas autores dzejas lasījumā un stāstā, kā radies un veidojies katrs no dzejas krājumiem. Pirmais dzejas krājums tapis, kad mācījusies vidusskolā, otrā krājuma tapšanas laikā dzejniece ir aprecējusies un piedzimis vecākais dēls. Pirmie divi krājumi tapuši salīdzinoši  viegli, taču pie trešā ir bijis jāpiestrādā vairāk. Trešais krājums "Es izskatījos laimīga" tapis astoņus gadus. Šī krājuma ievaddzejolis "Man iekšā ir grāmata" 2008. gadā uzvarēja viena dzejoļa konkursā un saņēmam Olivereto balvu.  “Ceturtā dzejas krājumā “Annas pūra govs” risinātas vairākas klasiskas dzejas tēmas – indivīda attiecības ar Dievu; iekšējā brīvība, prieks, neprāts, izmisums un samierināšanās; dzīves cikls un nāve; dzimtas un tautas vēsture kā mantojums. Krājumā iekļauta arī konceptuāla poēma “Identitāte”, kas izjauktā secībā parāda kādas ģimenes vēsturi, aktualizējot būtiskus 20. gs. notikumus un demonstrējot laikmetam raksturīgas valodas struktūras. Arī vairākos citos dzejoļos esmu strādājusi ar valodu, variējot tradīciju un priekšstatus par to, kas ir laba dzeja.” - Anna Auziņa.

Tikšanās aizlidoja vēja spārniem, paldies Annai Auziņai par šo brīnišķīgo pēcpusdienu.

Datora versija