Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa Ropažos

13.11.2019
Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa Ropažos
Šonedēļ no 12. – 18. novembrim visā Latvijā norisinās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas pasākumi, kuros iesaistījusies arī Ropažu novada bibliotēka. Šīs nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, un popularizēšana.

Tieši tādēļ vakar, 12.novembrī pirmsskolas izglītības iestādes Annele lielākie Annelēni bija ielūgti uz Pepijas Garzeķes dzimšanas dienas svinībām, lai atraktīvā veidā iepazītu šo zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas grāmatu “Pepija Garzeķe“. Bērniem bija lieliska iespēja uzzināt, kas norisinājās Pepijas Garzeķes dzimšanas dienas ballītē, ne tikai klausoties pašas Pepijas Garzeķes stāstu, bet arī iesaistoties dzimšanas dienas rotaļās kopā ar Pepiju, viņas draugu pērtiķi Nilsona kungu un Ropažu novada bibliotēkas pūci Lūci. Krāsainākai un interesantākai dzimšanas dienas ballītei Pepija Garzeķe bija ielūgumā norādījusi, ka bērniem jāierodas ar cepurēm, par ko Annelēni bija padomājuši – katram galvā koša un krāsaina cepure. Bērnu sejās bija jaušama interese un prieks, skanēja smiekli un jautra čalošana.

Ropažu novada bibliotēka šajā projektā iesaistās jau vairāk kā piecus gadus, Latvija jau 21 gadu, savukārt pats projekts jau tiek īstenots 22 gadu garumā.

Datora versija