Atpūtas komplekss “Sauleskalns” iegūst kultūras zīmi “Latviskais mantojums”

20.11.2019
Atpūtas komplekss “Sauleskalns” iegūst kultūras zīmi “Latviskais mantojums”
2019. gada 12. novembrī, ikgadējā kultūras zīmes „Latviskais Mantojums” komisijas sēdē, piedaloties kultūras, vēstures un tūrisma ekspertiem, 11 no 20 pretendentiem piešķirta kultūras zīme „Latviskais Mantojums”. Par latvisko tradīciju uzturēšanu un daudzināšanu kultūras zīme “Latviskais mantojums” piešķirta arī Atpūtas kompleksam “Sauleskalns” Ropažu novadā.

Kultūras zīme "Latviskais mantojums" izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” iniciatīvas, sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Kopš 2013. gada tā tiek piešķirta lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā, iekļauj mūsdienu dzīvē un rāda apmeklētājiem latviskās kultūras un sadzīves tradicionālās vērtības. Pēc šīs zīmes var pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Kopumā zīmi saņēmušas nu jau 113 saimniecības Latvijā.

Šī gada kultūras zīmes “Latvijas mantojums” saņēmējiem zīme tiks pasniegta š.g. 9. decembrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, seminārā "Kas dara pievilcīgus un atšķirīgus etnogrāfiskos novadus".

Ropažu novada pašvaldība sveic atpūtas kompleksa “Sauleskalns” saimniekus ar kultūras zīmes "Latviskais mantojums" iegūšanu!

 

 

Datora versija