Atpūtas komplekss “Sauleskalns” iegūst kultūras zīmi “Latviskais mantojums”

10.12.2019
Atpūtas komplekss “Sauleskalns” iegūst kultūras zīmi “Latviskais mantojums”
9. decembrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, piedaloties Kultūras ministram Naurim Puntulim, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdim Gintam Kaminskim un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidentei Asnātei Ziemelei, kā arī klātesot kultūras, vēstures un tūrisma ekspertiem, īpašā, svinīgā pasākumā šī gada balvas ieguvējiem tika pasniegta kultūras zīme “Latviskais Mantojums”.

Par latvisko tradīciju uzturēšanu un daudzināšanu kultūras zīme “Latviskais mantojums” piešķirta  arī Atpūtas kompleksam “Sauleskalns” Ropažu novadā.

Kultūras zīme "Latviskais mantojums" izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” iniciatīvas, sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Kopš 2013. gada tā tiek piešķirta lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā, iekļauj mūsdienu dzīvē un rāda apmeklētājiem latviskās kultūras un sadzīves tradicionālās vērtības. Pēc šīs zīmes var pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Kopumā zīmi saņēmušas nu jau 113 saimniecības Latvijā. Šogad tā piešķirta 11 no 20 pretendentiem.

Ropažu novada pašvaldība sveic atpūtas kompleksa “Sauleskalns” saimniekus ar kultūras zīmes "Latviskais mantojums" iegūšanu un patiesi lepojas, ka Ropažu novadā Latvijas kultūras mantojuma tradīcijas tiek godātas un turpina dzīvot!

 

 

 

 

 

Datora versija