Daudzdzīvokļu ēkas Silakrogā kļūst energoefektīvākas un pievilcīgākas

24.02.2020
Daudzdzīvokļu ēkas Silakrogā kļūst energoefektīvākas un pievilcīgākas
Kopš 2016. gada, kad tika atvērta ALTUM daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programma, Ropažu novadā uz mājokļu atjaunošanu pieteikušās un virzās 9 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Trīs māju atjaunošanas būvdarbi ir noslēgušies, divas vēl ir procesā un pārējo mājokļu atjaunošanu tiek plānots uzsākt 2020. gada būvniecības sezonā.

Neskatoties uz to, ka š.g. 11.janvārī ALTUM ir pārtraucis jaunu pieteikumu dalībai pogrammā pieņemšanu, Latvijā joprojām ir tūkstošiem ēku, kurām ir nepieciešama renovācija, tādēļ cerams, ka atbalsts siltumnoturības pasākumu īstenošanai ēkām būs pieejams atkal. Turklāt energoefektivitātes pasākumu īstenošana, tostarp, dzīvojamo māju renovācija, paredzēta kā viena no būtiskākajām Ekonomikas ministrijas prioritātēm arī nākamajā ES fondu plānošanas periodā 2021. – 2027. gadam.

2020. gada janvārī mājokļu atjaunošana noslēgusies mājām Priedes 4 un Priedes 2, Silakrogā.

Daudzdzdzīvokļu ēkas Priedes 2 dzīvokļu īpašnieki Ropažu novada Silakrogā par ES fondu finansējuma piesaisti ēkas atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai lēma jau 2017.gadā, un pēc laikietilpīgā projekta dokumentācijas izstrādāšanas un saskaņošanas procesa, būvniecība tika uzsākta 2019. gada pavasarī. Mājokļa atjaunošana ir nodrošinājusi ēkas ilglaicīgāku izmantošanu, palielinot ēkas energoefektivitāti un vienlaicīgi iegūstot vizuāli sakpotu un pievilcīgu ēkas izskatu.

Ēkai veikta ārsienu, pamatu, pagraba un bēniņu pārseguma siltināšana, logu un durvju nomaiņa, jumta seguma atjaunošana, balkonu atjaunošana, elektroinstalācijas sakārtošana ēkas pagrabā un zibensaizsardzības ierīkošana.

Pasūtītājs: RN SIA “Ciemats”, Projekta vadītāja Sigita Čudare

Projektētājs: SIA ER.Arch.

Būvnieks: SIA Būvkore

Būvuzraudzība: SI Būvuzņemums NR

Projekta kopējās izmaksas: 669 312,52 EUR (ar PVN), no kurām 334 052,62 EUR (ar PVN ) piešķirtais Grants.

 

 

Arī daudzdzdzīvokļu ēkas Priedes 4 dzīvokļu īpašnieki Ropažu novada Silakrogā lēmuši par ES fondu finansējuma piesaisti ēkas atjaunošanai.

Projekta ietvaros veikta ārsienu, pamatu, pagraba un bēniņu pārseguma siltināšana, logu un durvju nomaiņa, balkonu atjaunošana, apkures cauruļvadu siltināšana pagraba telpās un zibensaizsardzības ierīkošana.

Pasūtītājs: RN SIA “Ciemats”, projekta vadītāja Sigita Čudare

Projektētājs:  SIA JD Projekts

Būvnieks: SIA PRODEV un SIA Spyke Personu apvienība

Būvzraudzība: SIA Būvkontrole

Projekta kopējās izmaksas: 661 606,58 EUR (ar PVN), no kurām 326 381,72EUR (ar PVN ) piešķirtais ALTUM Grants.

Plānots, ka pabeigtie projekti uzrādīs būtisku enerģijas patēriņa samazinājumu, par ko varēs spriest ne ātrāk kā pēc nākamās apkures sezonas beigām. Ja pirms mājas atjaunošanas vidējais enerģijas patēriņš, piemēram, mājai Priedes 2 bija 121,31 kWh gadā uz 1 m2, tad pēc renovācijas darbiem plānots sasniegt vidēji par 48 % zemāku jeb 57,76 kWh gadā. Pieredze rāda, ka renovētas mājas sasniedz vismaz 50 % ietaupījumu par patērēto siltumu, ko nosaka ne tikai mājas tips jeb sērija un veiktie siltināšanas darbi, bet arī iedzīvotāju individuālie siltuma taupīšanas paradumi.

 

 

 

Sigita Čudare,

SIA “Vilkme” projektu vadītāja

Datora versija