Kākciemieši prot, Kākciemieši var!

16.09.2019
Kākciemieši prot, Kākciemieši var!
24. augusts Kākciema centrā bija pilns rosības: gan sporta laukumā, gan parkā gatavojās Ciemu dienām. Ciemu dienas atklāja Ropažu novada Sporta centra vadītāja Evita Eglāja. Un viss varēja sākties. Katrs izvēlējās sev tīkamāko izklaidi, iesaistoties dažādās aktivitātēs vai tās ieinteresēti vērojot.

Dienas centrā atklāja Ogres foto kluba dalībnieku izstādi “Tik dažādie kākciemieši”, kurā bija gan pieaugušo, gan bērnu fotogrāfijas viņu ikdienas gaitās. Par izstādes apskati atbildēja Ņina Saliņa.

Apkārtni piepildīja mūzikas skaņas, bērni draiskojās piepūšamajās atrakcijās, gaidīja rindu pie Kristīnes Podziņas uz sejiņu apgleznošanu,  zīmēja un veidoja izstādi kopā ar Intu Salmiņu, iegādājās saldējumu un popkornu.

Sporta cienītāji azartiski sacentās savā starpā: loka šaušanu organizēja Ilvars Ieviņš, Daiga Jermaka – vadīja spēka testus, šķēršļu joslu veidoja Margarita un Arnis Hofmaņi, bet Artūrs ( brīvprātīgais jaunietis no Ukrainas) darbojās pie basketbola groza un futbola vārtiem, Anna Riba piedāvāja lēkt  ar lecamauklu, Vija Landratova un Anita Švika  aicināja mazos bērnus.

Vienlaicīgi dažādās pasākuma vietās notika kākciemiešu rokdarbu izstāde, kas bija apskatāma teltī pie Sigitas Muleres, radošajās darbnīcās Kristīnes Krīgeres vadībā auda gobelēnu, zīmēja uz akmeņiem, strādāja ar koku.  Marija Cinīte rosījās pie kākciemiešu gatavoto konservējumu degustāciju un  pašu saimniecībās izaudzēto dārzeņu, ziedu izstādes galdiem. Vislielāko piekrišanu izpelnījās Vijas Landratovas konservējumi. Zentas Ruskules, Intas Salmiņas, Ārijas Lajevskas, Kristīnes Lajevskas, Dainas Bērziņas, Ārijas Urbanovičas konservējumi tika garšoti un slavēti. Daina Bērziņa, Zenta Ruskule aicināja degustēt aukstās zupas un vasaras dzērienus. Garšas izjūta katram degustētājam atšķirīga, tādēļ arī balsots tika par katru zupu un dzērienu.

Šoreiz izpalika iecerētie konkursi par atnestajiem eksponātiem, jo katrā konkursā bija pieteikts tikai viens dārzenis vai zieds. Apmeklētāju lielu interesi izraisīja Jorena un Gunāra Urbanoviču milzu tomāts “Jautrais opis” un neticami smagais sīpols (900 g), Valentīnas Ķupes garais kabacis, Ņinas Saliņas krāšņais hortenziju zieds un vīnogas, Dainas Bērziņas 8 šķirņu daudzkrāsainais asteru pušķis, Vijas Landratovas krāšņie ķirbji, 38 šķirņu dālijas, 14 šķirņu puķuzirņi, Anitas Švikas dažādās 4 šķirņu mētras, Intas Salmiņas dīvainā veida kartupelis un puķu kāposts, ”Lejasdruvu “saimnieces Diānas melnie, plakanie tomāti, Annas Ribas dažādās skaistās cīnijas, Marijas Cīnītes 18 šķirņu asteres un 11 kg smagais kāposts.

Tuvojoties vakaram, parkā sāka izplatīties kārdinoša smarža: Ārija un Kristīne Lajevskas lielā katlā vārīja garšīgu Ciema zupu. Pēc  neilga laika katls bija iztukšots, visi apmierināti gaidīja sporta aktivitāšu uzvarētāju apbalvošanu.

Šķēršļu joslā aktīva bija Vancānu ģimene – Aleksandram 2.vieta, Aleksejam 3.vieta, 3.vieta starp bērniem arī Oļegam. Bet pirmās vietas šajā disciplīnā starp pieaugušajiem izcīnīja Jānis Ūdris un Iveta Ūdre. Bērniem 1.vietā ierindojās Kate Urbanoviča, 2. – Edvards Lajevskis, 3. – Artis Cinītis.

32 dalībnieki cīnījās par veiklākā loka šāvēja titulu. Pieaugušo grupā 1.vietu izcīnīja Silvestrs Kluburs, 2.vietu – Aleksandrs Vancāns, 3.- Raimonds Umbraško. Jauniešiem 1.vietā – Ralfs Korns, 2. – Edvards Lajevskis, 3. – Aleksejs Vancāns. Bērniem precīzākais bija Lūkass Ieviņš, otrais – Oļegs Vancāns, trešais – Daniels Savickis.

 Spēka testos bērnu grupā 1.vieta kopvērtējumā bija Artim Cinītim, 2. – Gustavam Umbraško, 3. – Jorenam Urbanovičam. Jauniešiem 1.vietā ierindojās Daniels Ieviņš, 2. – Edvards Lajevskis, 3. – Tomass Bileskalns. Pieaugušo grupā kopvērtējumā uzvarētājs bija Silvestrs Kluburs, 2.vietā – Ļubova Urbanoviča, 3. – Aiva Tauriņa. Īpašu pateicību organizatore Daiga Jermaka izsaka mazajai Milanai Smirnovai, kura uzrādīja savam vecumam negaidīti labus rezultātus. Arī pirmklasniece Margarita Vancāne apliecināja, ka nāk no sportiskas ģimenes un jau daudz var sasniegt.

Ar bumbu veikli darbojās un citus apsteidza Ģirts Urbanovičs, Aleksandrs, Aleksejs, Oļegs Vancāni, kā arī mazais Kārlis Tomsons.

Lecot uz ātrumu ar lecamauklu, ļoti labi rezultāti bija Keitai un Ralfam Korniem. Savukārt “lecīgākā” Kākciema ģimene bija Urbanoviči – Ļubova, Ģirts un Kate.

No parka atskanēja saksafona skaņas, tur Artis Cinītis aicināja pulcēties uz pasākuma noslēgumu. Pēc brīža saksafonu nomainīja Vilhelma vadītās Lēdurgas kapelas “Aģe” muzicēšana, kapelā bija arī Sarmīte Zunde un spēlēja  Ivars. Pie viņiem pulcējās dziedātgribētāji un klausītāji. Dziesma nomainīja dziesmu, ciema centrs pamazām kļuva arvien tukšāks. Svētki izskanējuši.

Paldies visiem, kuri piedalījās, iesaistījās, atbalstīja, ar sirsnību un labu attieksmi veidoja jauku svētku noskaņojumu. Paldies aktivitāšu organizētājiem, kuri ieguldīja savu darbu un enerģiju, lai viss notiktu. Īpašs paldies katram iedzīvotājam, kurš piedalījās kādā no izstādēm, gan jau iepriekš minētajiem audzētājiem, gan stikla māksliniecei Sigitai Mulerei, gan rokdarbniecēm Ārijai Urbanovičai, Elizabetei Gžibovskai, Ārijai Lajevskai, Kristīnei Podziņai, Marijai Cinītei, gan Aivaram Lajevskim par koka izstrādājumiem, gan prasmīgajām ēdienu un dzērienu gatavotājām.

Darboties griba, radošs gars, uzņēmība un vēlme darīt interesantu ciema dzīvi mudina Kākciema aktīvās seniores piedāvāt arvien ko jaunu ciema  pasākumu norisē. Tieši pateicoties viņām Ciemu dienas izdevās tik daudzveidīgas, ne tikai sportiskas.

Kākciemieši! Jūs esat lieliski!

                                                                                                                                           Māra Priede

 

 Fotogrāfijas no pasākuma

 

 

 

Datora versija