Zaķumuižas, Silakroga un Mucenieku seniori izzina Ropažu novadu!

30.09.2019
Zaķumuižas, Silakroga un Mucenieku seniori izzina Ropažu novadu!
2019. gada 18. septembrī Zaķumuižas, Silakroga un Mucenieku senioriem notika tematiska iepazīšanās ar Ropažu novadu šodien, aizskarot pagātnes tēmas!

Vēsture joprojām ir mums līdzās. Ejot ikdienas gaitās, reizēm pat neaizdomājamies, ka mums tik ierastā vieta vai nams ir ar gadu desmitiem, pat simtiem vecu stāstu. Seniori 18. septembrī iepazina novada vēsturi, ievērojamākās un interesantākās novada vietas. Ropažu novada kultūrvēstures pētnieks Andrejs Planders dalījās ar senioriem  stāstījumā par Ropažu vēsturi, Ropaži – Rodopoyse (dzelzs vīrs) – pirmo reizi ir pieminēti jau „Indriķa hronikā” 1205.gadā, līdz ar to šis novads var lepoties ar senu un bagātīgu vēsturi. Neliels ieskats vēstures lappusē - Ropažu pilskalniņš, Ropažu pilsdrupas un pils skice, Livonijas laiki Ropažu pils novadā un izdevība pielaikot bruņinieku kaujas tērpus.  Tālāk ceļš uz Kangaru kalniem veda caur sporta klubu “Bajāru Stallis.” Ceļaposmā no Zaķumuižas uz Ropažiem vienmēr uzmetam skatu Bajārkroga drupām un ceļa pretējā pusē zirgu aplokiem. Vien retais zina, ka šeit darbojas Sporta klubs “Bajāru Stallis”, kas popularizē  jāšanas sportu Latvijas teritorijā.  

Ropažu novads vairs nav iedomājams bez Lielo Kangaru ezera, skatu torņa un dabas takas apmeklējuma, tādēļ seniori apmeklēja arī to. Klausoties stāstus un teikas par notikumiem, vietām, tēliem un parādībām dažādās apkārtnes vietās, seniori pat nepamanīja, ka divus kilometrus garā taka pieveikta. Ļoti interesanta un elpu aizraujoša senioriem šķita Kangaru stacija, kuru  2002.gadā slēdza un kopš 2007. gada vilciens dzelzceļa līnijā nekursē. Stacijas ēka “Kangari” pašlaik ir vietējās nozīmes kultūras piemineklis. Šajā vietā seniori baudīja vēsturi iestiprinoties ar bukstiņputru.

Pēc pusdienām seniori apciemoja kalēju Aivaru Oleksānu, kurš iepazīstināja seniorus ar smēdes darbu un dzelzs padevību.

Dienas noslēgumā Ropažu Kultūras un Izglītības centra darbinieces seniorus sagaidīja ar liepziedu tēju un gardu kūku.

Diena bija gara un iespaidiem bagāta. Smaids bija redzams ikvienā sejā, kas piedalījās sava novada izzināšanā.

Paldies Marītei Ruzei par senioru iepazīstināšanu ar mūsu novadu.

Paldies Silvijai Lietuvietei ar aktīvajām dāmām - Viktoriju Brokāni un Ņinu Markoviču par senioru “izkustināšanu” un šo skaisto dienu.

Daiga Jokste,

Dienas centru vadītāja

         

Datora versija