“Annelē” konstatēts Norovīruss. Nav konstatēta saslimšanas saistība ar neatbilstoši apstrādātu pārtikas produktu izplatīšanu

19.11.2019
“Annelē” konstatēts Norovīruss. Nav konstatēta saslimšanas saistība ar neatbilstoši apstrādātu pārtikas produktu izplatīšanu
Jau iepriekš informējām, ka Ropažu novada PII “Annele” konstatēts akūts zarnu vīrusu infekcijas uzliesmojums, kā rezultātā zarnu infekcijas simptomi parādījušies vairāk nekā 30 “Annele” audzēkņiem dažādās vecuma grupās, kā arī izglītības iestādes darbiniekiem.

Par situāciju PII “Annele” tika informēts Slimību profilakses un kontroles centrs, aicinot iestādi apmeklēt epidemiologu, lai iepazītos ar situāciju un uzsāktu virusoloģisko izmeklēšanu. Ar situāciju “PII “Annele” iepazinās arī Pārtikas un veterinārais dienests, lai pārbaudītu, vai saslimšana nav radusies, lietojot neatbilstoši apstrādātus pārtikas produktus.

15. novembrī tika saņemts oficiāls slēdziens no epidemiologa par situāciju PII "Annele": iestādē konstatēta Norovīrusa infekcija, kas ir akūta vīrusu infekcijas slimība, kurai raksturīga caureja, spontāna vemšana, sāpes vēderā, neliela ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, slikta dūša.

Saņemts arī Pārtikas un veterinārā dienesta veiktais PII “Annele” pārtikas uzņēmuma pārbaudes slēdziens, kurš konstatē, ka saslimšana nav saistīta ar neatbilstoši apstrādātu un lietotu pārtikas produktu izplatīšanu.

Norovīrusu etioloģijas saslimšanas gadījumi tiek reģistrēti visa gada garumā, bet sezonālais pacēlums tiek novērots gada aukstajos mēnešos.

Infekcijas avots ir slims cilvēks. Visbiežāk norovīruss izplatās tieša kontakta ceļā no personas uz personu vai ar piesārņotu koplietošanas priekšmetu starpniecību.

Lai pasargātu sevi no norovīrusu infekcijas un mazinātu infekcijas izplatīšanos, ļoti svarīgi ievērot personīgo higiēnu. Savukārt situācijā, ja ir aizdomas par saslimšanu, nekavējoties vērsieties pie ģimenes ārsta!

Datora versija