Ropažu novada pašvaldība turpina ceļu uz starptautisku projektu realizāciju

13.11.2019
 Ropažu novada pašvaldība turpina ceļu uz starptautisku projektu realizāciju
Ropažu novada pašvaldība sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu (vadošo partneri) ir sagatavojusi projekta pieteikumu “Development of Railway Heritage Route to connect and promote Central Baltic railway history” iesniegšanai Centrālās Baltijas jūras reģiona programmā.

Projekta ietvaros tiks izstrādāts jauns tūrisma produkts reģionā - dzelzceļa mantojuma maršruts. Maršruts tiks veidots ap galvenajiem objektiem - bijušajām dzelzceļa stacijām un līnijām reģionā, kas savulaik būvētas kā daļa no vēsturiskās dzelzceļa sistēmas. Maršruts ļaus izpētīt mūsu kopīgo dzelzceļa vēsturi caur bijušajām dzelzceļa stacijas ēkām, dzelzceļa muzejiem, vilcieniem, objektos pieejamajiem produktiem un pakalpojumiem, aktīvām pārgājienu un riteņbraukšanas aktivitātēm pa bijušajām dzelzceļa līnijām. Dalība projektā sniedz iespēju iepazīties ar labajiem piemēriem tūrisma maršruta izveidošanā Ziemeļvalstīs un dibināt kontaktus tālākai sadarbībai, kā arī plānot aktivitātes turpmākai zaļā ceļa attīstībai.

Ropažu novada projekta kopējais budžets ir 55 944,65 EUR. Projekta ietvaros tiek paredzēta Kangaru stacijas uzgaidāmās telpas un kases telpas atjaunošana, projektora, ekrāna un projektora galda iegāde pasākumu nodrošināšanai Kangaru stacijā. Ropažu novada pašvaldības līdzfinansējums sastāda 8 671,43 EUR.

Projekta apstiprināšanas rezultātā, tas tiks īstenots laika periodā no 2020. pavasara -2022. gada pavasarim.

Sanita Upīte,

Ropažu novada pašvaldības

Attīstības daļas vadītāja

 

       

Datora versija