Pierīgas novadu 2019. gada sporta spēles novusā: Ropažu novada komandai – 8. vieta. Aināram Gulbim no Ropažu novada 3. vieta vīriešu konkurencē.

05.04.2019
Pierīgas novadu 2019. gada sporta spēles novusā: Ropažu novada komandai – 8. vieta. Aināram Gulbim no Ropažu novada 3. vieta vīriešu konkurencē.
Šoreiz Pierīgas spēles pirmo reizi notika Baldones Sporta centrā - lieli plašumi un pietiekami daudz vietas, salīdzinot ar Babītē pierasto.

Sacensību norises laiks, 16. marts, bija pareizi izvēlēts, jo novuss ir telpu sporta veids un to ir ļoti grūti spēlēt, kad laukā jau ir ļoti silts. Pagājušā gada maijā,  kad notika Pierīgas sacensības novusā, Babītes telpās termometrs uz sienas saules pusē rādīja + 40 grādu…


Šī gada sacensībās piedalījās 11 novadu komandas, spēlēja “kija pret kiju” - katrs dalībnieks ar pretinieku komandu ”galda” dalībnieku (1., 2., 3., 4).  

Ropažu komandas sastāvs šogad: dāmu, 4. “galds” Velga Nestore, 1. galds - Ainārs Gulbis, 2. galds - Aivars Lapiņš, 3. galds - Andrejs Ploriņš.  Velgai šoreiz tik labi neveicās kā citus gadus, - veselības dēļ nevarēja būt labākajā formā. Rezultātā 10 punkti un 5.vieta.

Pie 1. galda spēlēja Ainārs Gulbis, kurš jau pirmajā spēlē ar 4:1  pieveica  Juri Grosēnu (Babīte). Šī uzvara viņu iedvesmoja arī turpmākajām cīņām, rezultātā vīriešu konkurencē pirmo reizi  ropažnieks kāpa uz goda pjedestāla - izcīnīta 3.vietas medaļa. Pie 2. galda šoreiz spēlēja Aivars Lapiņš, viņam pagalam neveicās spēlēs: izcīnīti tikai 2 punkti un līdz ar to arī pēdējā vieta. Arī pie 3. galda, man, Andrejam Ploriņam, negāja neko labāk - 5 punkti un tikai 10. vieta. Tik slikti nevienu gadu nebija veicies.  Spēles laikā cīnījos ar to, ka bieži ‘’norāvās’’ sitiens un tikai uz sacensību beigām tas nostabilizējās.   Mūsu Ropažu komandas sastāvs -  esam pensijas vecumā. Katru gadu kļūstam vecāki un arī tas ietekmē sacensību rezultātu, laiks atjaunināt sastāvu.

Ropažu komanda ar izcīnītiem 19 punktiem ieņēma necilo 8.vietu.
             1.vieta         Babītes komanda       36 punkti
             2.vieta         Ādažu komanda         32 punkti
             3.vieta        Ķekavas komanda      30 punkti


Liels turnīra pārsteigums bija kaimiņu Mālpils izcīnītā pēdējā vieta, lai gan viņu komandā ir zināmi un spēcīgi spēlētāji.

Rezultāti

 

Andrejs Ploriņš

Datora versija