Ropažu florbola komandas dalība „Pierīgas novadu florbola turnīrā

27.05.2019
Ropažu florbola komandas dalība „Pierīgas novadu florbola turnīrā
Šogad Pierīgas novadu florbola turnīrā piedalījās 11 komandas, kas tika sadalītas trīs apakšgrupās. Turnīrs norisinājās Ulbrokā, Krimuldā un Inčukalnā - kur arī Ropažu novada komanda jau tradicionāli aizvada šo turnīru. Jāatzīmē, ka Ropažu komanda bija vienīgā bez spēļu prakses, jo spēlētāji apvienojās un uzsāka treniņus no šī gada februāra.

Iepazīstoties ar Inčukalna apakšgrupā izlozētām komandām, bija skaidrs, ka cīņas būs „interesantas” .  Inčukalna vietējā komanda, kas ikdienā spēlē Latvijas florbola čempionātā, otrajā līgā un savā apakšgrupā ieņēma augsto ceturto vietu. Baldones novada komandas sastāvs - spēlētāji no otrās līgas līdz Virslīgas rūdītiem vīriem. Pēdējā stiprākā komanda Ķekavas novada komanda – sastāvā Latvijas florbola  izlases rūdītie vīri un ilggadējie Florbola virslīgas top spēlētāji, komandas līderi. 

Pirmā spēle pret Baldones novada komandu -  abas komandas, nezinot ko gaidīt no pretiniekiem, spēli sāka ļoti piesardzīgi.  Ropažu novada komanda rādīja atzīstamu sniegumu, bet pieredze no pretiniekiem ņēma virsroku un Ropažiem piedzīvots zaudējums  (3:7).

Bez atpūtas uzreiz sākās otrā spēle pret zvaigžņoto Ķekavas novada komandu. Spēles līmeņa krasā atšķirība bija ļoti redzama, līdz ar to, apzinoties savu varēšanu, un, taktiski taupot spēkus pret Inčukalna novada komandu, Ropažu komandai piedzīvots zaudējums (0:8)

Ropažu novada komanda bija nopelnījusi atpūtu - divu spēļu pauze līdz dienas svarīgākajai spēlei pret  Inčukalna novada komandu. Lai gan  pretinieki ir regulāri trenējušies un aizvada pilntiesīgu Latvijas florbola čempionātu - otrajā līgā -, un ir ar lielu spēļu praksi, mums visiem bija pārliecība, ka varam uzvarēt šo spēli. Maksimāla koncentrēšanās pirms spēles, kārtīga iesildīšanās, komandas biedru uzmundrinājumi un spēle varēja sākties.  Spēli abas komandas uzsāka ļoti mierīgi. Ropažu novada komanda taktiski novērtēja situāciju -  saprata, ka pretinieki ļauj spēlēt ar bumbiņu. Līdz ar to devāmies uz priekšu un īsā laika periodā jau uz tablo rezultāts bija (1:5) Ropažu novada komandai par labu. Saprotams, ka Inčukalna novada komanda negrasījās padoties, līdz ar to spēle palika jau daudz asāka. Neliels koncentrēšanās zudums un mūs sodīja, līdz ar to īsā laikā periodā  Inčukalna novada komanda panāca spēles rezultāta līdzsvaru (5:5)  un spēle varēja sākties no jauna. Taču Ropažu novada komanda bija nolēmuši šo spēli uzvarēt. Tikai 10 sekundes pirms pamatlaika beigām ļoti labā uzbrukumā Ropažu novada komanda panāca sev labvēlīgu rezultātu  (6:5), ar šādu rezultātu spēle arī noslēdzās.  

Paldies visiem atbalstītājiem un Ropažu novada domei, Ropažu novada Sporta centram par iespēju piedalīties turnīrā un aizstāvēt Ropažu novadu sacensībās.

Rezultāti

 

/Inguss Sauliņš /

 

Datora versija