Ropažu novads ir talantīgu autosportistu dzimtene

04.12.2019
Ropažu novads ir talantīgu autosportistu dzimtene
Tomass Štolcermanis un Alise Līga Grāmatiņa ir Ropažu novada vidusskolas skolnieki. Tomass mācās 6.klasē, bet Alise 10.klasē un abi 30.novembrī devās uz PROKART čempionāta kartingā apbalvošanu!

Tomasu un Alisi vieno ne tikai dalība vienā čempionātā, bet Tomass bijis vairākus gadus instruktors Alisei “Kartinga skola 333” ietvaros. 

Alise savas autosportistes gaitas uzsāka ar dalību “Kartinga skola 333” un kopš 2018.gada vasaras iesāktais hobijs kļuva jau par nopietnu ikdienas sporta veidu- dalību kartinga čempionātā. 

“Es sāku piedalīties PROKART sacensībās TK klasē. Piedalījos LMT Autosporta Akadēmijā un ieguvu stipendiju. Šajā sezonā man gāja daudz labāk salīdzinot ar pirmo, tāpēc, ka man bija daudz labāk sagatavota tehnika un es pati biju fiziski sagatavotāka. Diemžēl kopvērtējumā es iekļuvu tikai 6.vietā un LMT Autosporta Akadēmijas ieskaitē ieguvu 5.vietu. Šis rezulāts mani motivē cīnīties tikai tālāk! Sezonas laikā es ieguvu divas otrās vietas un vienu trešo vietu. Kopumā ar sezonu esmu apmierināta un viss vēl tikai priekšā!” tā par seoznu un savu autosportistes karjeru stāsta Alise Līga Grāmatiņa. Par to kādi plāni ziemas mēnešiem un gatavībai 2020.gadam, Alise atbild: “Ziemas mēnešos trennēšos folkreisā un janvārī piedalīšos pirmajās sacensībās”. Ropažu novada vidusskola Alises un viņas komandas personā saņēma paateicības balvu par piedalīšanos kā centīgākā skola. 

Tomass Štolcermanis jau piedalās starptautiskajās sacensībās un kā šīs sezonas lielākā sacensība bija oktobrī dalība pasaules čempionāts ROTAX MAX Challange 2019, Itālijā, kur ieguva 21.vietu no 72  labākajiem, kuri izcīnija biļeti uz šo čempionāta finālu. 30.novembra apvalvošanā Tomass saņēma Latvijas RMC čempiona titulu un 2.vietas apbalvojumu Igaunijas čempionāta kopvērtējumā. Paralēli vienā un tajā paša dienā norisinājās apbalvosana Budapeštā “KartingCEE.EU” čempionāta kopvērtējuma, kurā Tomass ieguva 3.vietu. 

“Gana gara un raiba ir bijusi šī sezona man :) Daudz uzvaras, daudz pārdzīvojumi, daudz prieka un neveiksmes asaras, bet tāds jau ir tas profesionālais sporta veids. Hobija līmenis ir beidzies :)  Vēlos pateikties visiem saviem atbalstītājiem RM Latvia komandai, Ropažu pašvaldībai, Latvijas Automobīļu federācijai, kartinga komisijai, protams tētim, tēta draugiem, ģimenei, opjiem, visiem, visiem, kas mani ir atbalstījuši gan morāli, gan finansiāli. Paldies!”  Par to kādi plāni ziemā: “Kā katru gadu arī šogad startēšu “Ziemas kauss 333” čempionātā ar savu Opeli :)  Slidināšanās ar automašīnu kartingistiem ir liels ieguvums, lai veiksmīgi startētu ar kartingu slapjajā laikā. Paralēli palēnām gatavosim tehniku 2020.gada sezonai. Kaut kā tā!”

Noteikti mēs vēl dzirdēsim un leposimies ar mūsu jauniešiem un viņu sasniegumiem! 

 

Datora versija