Sabīne Siliņa pasaules līmeņa sacensībās izcīna godalgoto 1. un 2. vietu! Lepojamies!

01.08.2019
Sabīne Siliņa pasaules līmeņa sacensībās izcīna godalgoto 1. un 2. vietu! Lepojamies!
Jūlija beigās Sporta centrā „Kleisti” norisinājās Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, kurā piedalījās līdz šim lielākais sportistu un zirgu skaits sacensību vēsturē. Sacensībās piedalījās arī ropažniece Sabīne Siliņa ar zirgu Kalgari.

Sacensību pirmā diena
Maršruts bija divās fāzēs, šķēršļu augstums 120cm. Sabīne ar Kalgari abas fāzes veica bez soda punktiem un visātrāk, izcīnot uzvaru! Par godu, kurai skanēja arī Latvijas himna.

Sacensību otrā diena
Šķēršļu augstums - 120cm, distance bija jāveic pēc iespējas ātrāk. Sportiskais pāris maršrutu veica bez soda punktiem un izcīnīja 2.vietu!

 

Sacensību pirmā maršruta un šodien otrās vietas ieguvēja Sabīne Siliņa: “Šīs ir pašas gaidītākās un svarīgākās gada sacensības, kurās tev jācenšas ne tikai parādīt savu labāko rezultātu, bet aizstāvēt arī Latvijas vārdu. Liels prieks par manu zirgu Kalgari, kuram ir jau 19 gadu, bet viņš lec tikpat labi kā jaunībā. Paldies zirga īpašniekam Jurim Mežniekam, kurš Kalgari uzticējis mūsu ģimenei vai visa mūža garumā. Vispirms ar to lēca mans tētis Guntars Siliņš, bet tagad jau daudzus gadus – es. Gandarījums par izcīnītajām godalgām, jo maršruti bija sarežgīti – atbilstoši sacensību statusam. Pazīstamais maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs tos bija veidojis tā, ka jātniekam, lai tiektos uz uzvaru un riskētu, bija krietni jāpadomā, kurā distances pagriezienā un kā to pareizi izdarīt.”


Sacensībās startēja aptuveni 100 jātnieku ar vairāk nekā 180 zirgiem no Polijas, Somijas, Beļģijas, Rumānijas, Ungārijas, Sauda Arābijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Vēl par sacensībām varat lasīt šeit un šeit.

 

Natālija Siliņa

Datora versija