Sudraba kauss!

05.06.2019
Sudraba kauss!
Svētdien, 2. jūnijā, Baldones novada Riekstkalnā, Pierīgas deviņu novadu komandas devās MTB trasēs ar divriteņiem, lai atbilstoši savam vecumam, pieveiktu 4, 8, 16 vai 24 kilometru garus izaicinājumus meža kalnos, pa smiltīm, saknēm, caur krūmiem, pa šaurām un ar kuplu zāli aizaugušām taciņām, un vietām šķembotiem ceļiem…

Nav šajās sacensībās tikai sportiskā apņemšanās, - trases tiešām grūtas, pievārēt tās nav nekāda vieglā izklaide;  te svarīga arī tehnika – uzticams ritenis. No rīta komanda kļuva plānāka par 2 dalībniekiem veselības dēļ… Vienam ritenim ķibele vēl pirms starta, otram ritenim pēc 8 km, vēl diviem ātrumi, trases gaitā vairs negribēja pārslēgties… Tomēr neraugoties uz to, mūsējie tiešām izcēlās:  Marija Juriņenoka devās  distancē jau svētku tērpā, ar skaidru mērķi - papildināt medaļu kolekciju,  un, protams,  apdzina visas savas grupas dāmas un pēc 4 km distances lepni un pelnīti saņēma kārtējo  zelta medaļu, ko pievienot savai privātajai medaļu kolekcijai. Senioru grupā V6 – Aivaram Pentjušam un V5 Jurim Ručevskim bronzas medaļas. Komandas jaunā dalībniece – Inga Garkāja debitēja, kāpjot uz zelta pjedestāla. Debitēja arī Andris Velmeris  – pats jaunākais no sacensību dalībniekiem un, izcīnot grupā no 16 -30 gadu vecumam 11. vietu, pierādīja arī savu perspektīvu. Solvita Zvilna, jau pirmajā aplī - pirmajos astoņos kilometros, satraumējās, taču izturēja visu 16 km distanci un finišēja kā 4. savā grupā. Kristīne Vilciņa, arī pirmo reizi komandā,  gandrīz visu otro apli, 8 kilometrus riteni nostūma – bet finišēja kā 5. savā grupā.  Jānis Aprubis savā V6 grupā - 5. vietā.  Spēka grupās V2: Ēriks Jansons, lai arī ilgstoši neesot braucis sacensībās - 10. vieta; Emīls Punculis -12. vieta; pirmo reizi komandā arī Jānis Skamanis - 13. vieta; Viesturs Šauriņš 14.vieta. Ingars Kasparāns V3 grupā - 6.vieta.

Mūsu 13 sportiski mērķtiecīgu komandas dalībnieku kopējais ieguvums 101 punkts, (summa no 6 augstākajiem rezultātiem: 2 zelti, 2 bronzas, 1 ceturtā un 1 piektā vieta), par 2 punktiem apsteidzot 3.vietas ieguvēju Mārupes  novada komandu un par 19 punktiem atpaliekot no trases saimniekiem Baldones novada. Ropažu novada komandai, neraugoties uz nepatīkamiem pārsteigumiem un ķibelēm,  grūti nākusi,  bet pelnīta balva  - sudraba kauss. Apsveicam dalībniekus un līdzjutējus! Paldies par kopīgo startu, finišu un sudrabotām emocijām!

Nākamās novadu sacensības augustā, Mālpilī, pludmales volejbolā.

 

Individuālie rezultāti

Komandu rezultāti

Fotogrāfijas

Evita Eglāja,

Ropažu Sporta centra vadītāja

 

Datora versija