Uzvara ieskaites sacensībās pajūgu braukšanā "Ropaži-Tērvete 2019"

08.07.2019
Uzvara ieskaites sacensībās pajūgu braukšanā "Ropaži-Tērvete 2019"
2019. gada 16. jūnijā Tērvetē uzsāktās laukuma pārbūves dēļ uz Ropažu novada Tīrumiem-Skudrām tika pārceltas biedrības "Kanu atvars" organizētās Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites sacensības pajūgu braukšanā.

Pavisam negaidīti Ropažos jau otro reizi bija iespēja vērot pajūgu braucēju startus, kas norisinājās divās disciplīnās - manēžas braukšanā un konusu braukšanā. 
Sacensību sarežģītākajā maršrutā 1.vietu vienjūgu klasē izcīnīja mājinieks Mareks Jedinaks ar palīgu Ingu Kursīti un zirgu Princis Narciss, divjūgu klasē 1.vieta Dzintrai Blūmai ar palīgu Gunti Priedi un zirgiem Riccu un Ragaccu.

Bērnu kategorijā labākā bija Grēta Salmane ar palīgu Anitu Tašiņu un  zirgu Rokoko, jauno braucēju konkurencē - Loreta Aleksejeva ar palīgu Andri Aleksejevu un zirgu Cēzars, bet jaunzirgu kategorijā Anita Tašiņa ar palīgu Zigmundu Tašiņu un zirgu Mokka.

Pajūgu braucējs un Tīrumu-Skudru saimnieks Mareks Jedinaks par šīm sacensībām saka:  "Priecājos atkal Ropažos redzēt pajūgu braucējus, īpašs prieks redzēt, kā pilnveidojas jaunie braucēji un bērni. Ja braucēji vēlēsies un būs arī LJF atbalsts, turpināsim attīstīt šo vietu, lai varētu organizēt jau trīs disciplīnu pajūgu braukšanas sacensības. Iespējams, ja talkā nāks arī Ropažu novada pašvaldība, tad izdosies parādīt,  ka Ropaži ir īpaša un skaista vieta pajūgiem un piesaistīt šim sporta veidam arī vairāk skatītājus."

Nākamo reizi pajūgi Ropažos ieradīsies jau pavisam drīz - 21.jūlijā, kad Tīrumos-Skudrās notiks Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites sacensības pajūgu braukšanā "Skudru kauss 2019". Ritma Jedinaka,
Para Equestrian Support Fund valdes locekle

Datora versija