Caur filmu uzņēmējdarbībā!

23.03.2021
Caur filmu uzņēmējdarbībā!
Jau no 2019.gada janvāra, biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar partneriem no Latvijas, Polijas un Somijas īsteno projektu “Eko Ziemeļos” jeb “ Eko North”. Projekta mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības prasmju apgūšanu jauniešu vidū, tai skaitā iepazīstinot ar labo praksi – “zaļās” uzņēmējdarbības pieredzi un metodēm partneru teritorijās.

2020.gads bijis izaicinājumiem pilns, jo izpalika jauniešu nometnes un radošie pasākumi, taču turpinājās intensīvs un radošām idejām pilns darbs pie mācību materiāla jeb savas jauniešu filmas gatavošanu par uzņēmējdarbības prasmju mācīšanu jauniešiem “Kā es radu uzņēmumu”.

Klātienes tikšanās nomainīja zoom sarunas un individuāls darbs.

Gribam teikt lielu paldies jauniešiem, kuri mūs iedvesmo, un ir iesaistījušies filmas veidošanā.
Jautājām: Kāpēc iesaistījies?

Asnāte:

Mani uzrunāja ideja par to, ka projektā mums dota radošā brīvība par uzņēmēju tēmas interpretāciju. Īpaši tāpēc, ka ap vārdu “bizness” ir ļoti formāla un bezkrāsaina atmosfēra, bet mums ir iespēja prezentēt biznesa idejas rašanos tā, kā mēs to redzam, pieliekot klāt fantāziju un krāsas.  Kad mēs to sapratām, radās nākamā problēma - interpretāciju ir bezgala daudz, un ir viegli pazust ideju daudzumā un palikt pie galvenā uzdevuma- izveidot mācību video par uzņēmuma veidošanos skolēniem. Līdz ir prieks par to, ka procesa laikā mēs mācāmies savas radošās idejas arī strukturēt un realizēt līdz galam.

Negaidītais pārsteigums - visa video projekta virzība ir pašu jauniešu rokās!

Dāvids:

Esmu jauniešu projektā, jo vēlējos iesaistīties un palīdzēt vairāk sakarā ar video filmēšanu. Pašlaik mācos par video operatoru, tāpēc likās, ka šī varētu būt laba iespēja, kur pielietot savas prasmes un iemācīties kaut ko jaunu par to, kā izveidot savu biznesu un, kā tas viss darbojas.

Mans izaicinājums tas, ka dažkārt ir grūti piespiest sevi un atkal iet uz zoom tikšanos, jo viss notiek attālināti.  Bet kad sāksies praktiskā video filmēšana un visi varēsim tikties klātienē, būs daudz interesantāk.

Negaidītais pārsteigums - nedomāju ka viss būs tik nopietni jāplāno sakarā ar scenārijiem un storybordu zīmēšanu.

Andris:

Projektā piedalos lai labi pavdītu laiku un attīstītu dažādas prasmes. Es iegūstu komandas darba un komunikācijas prasmes. Gūstu ieskatu video tapšanas procesā un sadarbības pieredzi ar citiem jauniešiem.

Negaidītais pārsteigums - Es biju ļoti pārsteigts par Asnātes storybordu*.

Elizabete:

Es projektā nolēmu iesaistīties, jo vienkārši bija tāda iespēja - kāpēc gan nepamēģināt? Viens no iemesliem, kas nāca par labu izvēles izdarīšanai ir tāds, ka tieši šobrīd esmu pirmā kursa studente  

Baltic Film, Media and Arts School (Tallinn University) filmu veidošanas lauciņā un šī šķita kā perfektā vieta, kur iesaistīties un pilnveidot sevi ārpus studijām. Pozitīvi arī tas, ka caur projektu tuvāk un no cita lenķa iepazīstu jau šķietami pazīstamus cilvēkus.

Negaidītais - Strādājot kopā ar citiem jauniešiem es pārliecinos, cik jauni cilvēki ir radoši un jaudīgi - mēs esam maza grupiņa cilvēku, bet gribētos teikt, ka gāžam kalnus. Ražīgs komandas darbs un rezultāts ļoti motivē turpināt.

*storyboard ir kadru plānošana un to vizualizēšana zīmējumos pirms to filmēšanas.

Ja esi ieinteresēts piedalīties filmas veidošanā un būt komandā, sazinies ar mums!

 

Projekta Nr.18-00-A019.333-000018. Projekts tiek realizēts ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” atbalstu.

Eva Haberkorne – Vimba,

biedrības “Ropažu Garkalnes partnerība” projektu vadītāja

Datora versija