25.03.2024. (papildināta informācija)
Cilvēku negodprātīgas rīcības dēļ, 27. martā konteiners tiks noņemts.
Veicinot atkārtotu koka kā resursa izmantošanu un tādējādi mazinot koku izciršanu, Ulbrokā, Institūta ielā 1E tiks novietots konteiners koka materiāla atkritumiem. Koksne, sašķirota un atbilstoši nodota, var tikt izmantota kā resurss, gan pārstrādājot to tālāk izmantojamos materiālos, gan izmantojot enerģijas ieguvei. Proti, no koka atkritumiem var ražot jaunas mēbeles, durvis, grīdas segumu, dažādus iepakojumus vai izmantot tos kā kurināmo. Šķirojot koku, iespējams samazināt resursus, kas ik gadu tiek ņemti no dabas, izcērtot mežus.
Konteinerā ļauts izmest koka iepakojumu, piemēram, koka paletes, kastes, palešu apmales, koka stiprinājumi, kā arī būvniecības atkritumus no koka, piemēram, finieri, saplāksni, skaidu plātnes, zāģmateriālus, koksnes skaidas, būvkonstrukcijas u.c.
Konteinerā nav atļauts izmest skuju koku zarus, dedzinātus vai ar ķimikālijām piesūcinātus koka materiālus.
Nododamajam koka materiālam nav izmēra ierobežojumu, izņemot gadījumos, ja tiek nodoti koka zari; ja to diametrs pārsniedz 70 centimetrus, zari jāsazāģē mazākos gabalos. Ja kopā ar zariem konteinerā nonākušas lapas, to piejaukums nevar pārsniegt 5%.
Nododamais koks var būt ar nelielu citu materiālu piejaukumu – skaidu plāksnes piejaukums nevar būt lielāks par 20%; MDF / HDF materiāla piejaukumam jābūt mazākam par 5%; plastmasas, gumijas, dažādu minerālu, piemēram, smilts vai akmens, metālu, piemēram, skrūvju vai eņģu, citu piemaisījumu, piemēram, tekstila, stikla vai papīra, piejaukums nevar būt lielāks par 2%. Savukārt puve vai pelējums nevar pārsniegt 1%.