Izglītība
1

Par brīvdabas pedagoģiju pēdējā laikā tiek runāts daudz. Vai tā ir kārtējā “modes” lieta? Noteikti nē! Mūsdienu steidzīgajā un ar tehnoloģijām pārblīvētajā pasaulē tā ir nepieciešamība – nepieciešamība pēc kustībām, pēc iespējas pilnveidot koordināciju, stiprināt veselību, nepieciešamība pēc svaiga gaisa un iespējas labāk iepazīt vietējo apkārtni, nepieciešamība apgūt ne tikai zināšanas un prasmes dažādās mācību jomās, bet arī veicināt vērtību un tikumu veidošanos pret sevi, citiem cilvēkiem un dabu.

Ikdienā pirmsskolā bērni lielāko dienas daļu pavada iekštelpās, kaut arī praktiski jebkuras  izglītības iestādes apkārtnē ir plašas mācību iespējas, kuras ir grūti īstenot telpā. Lai paplašinātu zināšanas un veicinātu izpratni par brīvdabas pedagoģiju un rosinātu tās principu aktīvāku un radošāku ieviešanu pirmsskolas iestādes, 19.oktobrī PII "Pienenīte" organizēja semināru – pārgājienu ar aktivitātēm un spēlēm dabā.

Semināra laikā PII “Pienenīte” komanda ne tikai dalījās ar Erasmus + projekta ietvaros iegūtajām praktiskajām un teorētiskajām zināšanām brīvdabas pedagoģijas jomā, bet arī, rosināja domāt par to, cik daudz bērniem un pašiem pedagogiem nozīmē būšana ārā, dabā. Ko āra vide dod katram no mums? Cik daudz, es, kā pirmsskolas pedagogs, izmantoju apkārtējās vides iespējas?

Seminārā piedalījās 19 dalībnieki no Ropažu novada pirmsskolas izglītības iestādēm, aktīvo pārgājiena daļu vadīja PII “Pienenīte” pedagogi Vija Kukule, Marika Pumpure, Ginta Ūķeniece un Karīna Tjune, bet gardo ugunskura zupu vārīja un visus cienāja Rajas kundze.

Ja arī Tu vēlies piedzīvot pozitīvām emocijām bagātu dienu, izej ārā!