Vide Izglītība
1

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas veicina izpratni par vidi un nepieciešamību to aizsargāt, saistot to ar visām mācību jomām, nostiprinot 21. gs. aktuālās caurviju prasmes, veidojot attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties.

Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 195 izglītības iestādes – Ekoskolas - no pirmsskolām līdz pat augstskolām. 6. decembrī, pie mums, Ropažu novadā, PII “Pienenīte” notika pirmsskolas izglītības iestāžu Ekoskolu salidojums, kas pulcēja pedagogus no visas Latvijas, lai savstarpēji dalītos pieredzē, uzklausītu Vides izglītības fonda pārstāvju Daniela Trukšāna un Līvas Stades ieteikumus un padomus par to, kā veiksmīgāk realizēt Ekoskolas 7 soļu programmu, un nedaudz  ieskatītos mūsu iestādes mācību procesā.

Pasākumu atklāja PII “Pienenīte” vadītāja Lelde Sturme, bet  Mazā Ekopadome kopā ar draugiem no  grupas “Lācēni” nodziedāja dziesmu “Par tīru Latviju”, kas simboliski ataino gan  PII “Pienenīte” šī gada Ekoskolas tēmu “Atkritumi”, gan dalību projektā “No atkritumiem uz resursiem”.

Rīta cēliena daļā visi dalībnieki tika sadalīti grupās. Katra no tām vēroja un piedalījās vienā no PII “Pienenīte” pedagogu vadītajām nodarbībām: “Nemet ārā – salabo!”, “Plastmasas pudeles ceļojums”, ”Izgatavo rotājumus eglītei pats!”, “Pogas ceļojums”, “Zupu matemātika jeb matemātiskās zupas”,  “Spēles un aktivitātes āra vidē” un peldēšanas nodarbībā baseinā.

Nodarbībās tika integrētas dažādas Ekoskolas idejas, bet galvenais uzsvars likts uz to, kā mācību procesā pirmsskolā iespējams iekļaut zināšanas un prasmes par aprites ekonomikas principiem – ATSAKIES! SAMAZINI! LIETO ATKĀRTOTI! SALABO! Pēc nodarbībām katra grupa dalījās ar savu atgriezenisko saiti par redzēto, iegūto, piedzīvoto.

 Pēcpusdienas cēlienā visiem salidojuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar citu Ekoskolu labās prakses piemēriem -  par Mazās Ekopadomes darba organizēšanu stāstīja Jūrmalas PII “Zvaniņš” un Rundāles PII “Mārpuķīte” pārstāvji, par vides novērtējuma veikšanu – Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII, par sadarbības iespējām ar Nacionālo botānisko dārzu – Salaspils PII “Atvasīte”, par gada tēmas integrēšanu mācību procesā – Iecavas PII “Dartija”.

Būt par Ekoskolu – tas ir pagodinājums un lepnums, tā ir iespēja veicināt ilgtspējīgu attīstību iestādē un kopienā, iespēja apgūt jaunas prasmes un būt daļai no līdzīgi domājošiem!