Erasmus + projekta "Our action our future!" (projekta nr. 2023-1-PL01-KA210-SCH-000157500) ietvaros divi skolotāji un divi skolēni no Upesleju sākumskolas piedalījās starptautiskā pieredzes apmaiņas braucienā uz YIMEM skolu Mersinas pilsētā, Turcijā. Pasākums norisinājās no 28. aprīļa līdz 2. maijam, un tajā piedalījās arī skolas no Polijas (Szkola Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mrokowie) un Portugāles (Escola Básica do 1º ciclo com Pré-escolar da Cruz de Carvalho).
Ceļojuma mērķis bija veicināt ekoloģisko apziņu, pedagoģiju un ilgtspējīgu domāšanu, lai skolotāji un skolēni kļūtu par videi draudzīgas izglītības vēstnešiem savās kopienās. Programma bija intensīva un daudzveidīga, aptverot plašu tēmu loku - no ekoloģiskās pedagoģijas pamatiem līdz praktiskām aktivitātēm, kas iedvesmo uz rīcību vides labā.
Brauciena sākumā dalībnieki iepazinās ar ekoloģiskās pedagoģijas pamatiem, piedaloties semināros un grupu diskusijās. Tika organizētas interaktīvas sesijas, piemēram, ekoloģiskās prāta kartes veidošana un brošūru izstrāde skolotājiem, lai palīdzētu labāk izprast, kā skolēniem skaidrot vides aizsardzības jautājumus. Šīs aktivitātes radīja radošu atmosfēru un veicināja kritisko domāšanu
Turpinot apmācības, dalībnieki pievērsās ekoloģiskajai lasītprasmei – prasmei saprast un analizēt dabas procesus un to ietekmi uz cilvēku dzīvi. Šajā posmā dalībnieki izstrādāja materiālus, piemēram, bukletus un glosārijus, kas vēlāk tiks izmantoti skolās, lai veicinātu skolēnu izpratni par ilgtspējību.
Neiztrūka arī praktisko uzdevumu, piemēram, personīgā ekoloģiskā pēdas nospieduma aprēķināšana un atkritumu šķirošana. Tika organizēts arī konkursu, kurā dalībnieki sacentās par to, kura komanda spēj visefektīvāk šķirot atkritumus, tādējādi veicinot izpratni par pārstrādes nozīmi un samazinot ikdienā radīto atkritumu daudzumu.
Noslēguma dienā dalībnieki apkopoja savas iegūtās zināšanas un izveidoja mācību plānus, kas palīdzēs arī turpmāk izglītot skolēnus par ilgtspējīgu dzīvesveidu. Šie materiāli kļūs par svarīgu rīku gan skolotājiem, gan skolēniem, kas vēlas veidot zaļāku nākotni.
Pēc sertifikātu pasniegšanas, dalībnieki piedalījās kultūras un izglītības ekskursijā, kas ļāva iepazīt vietējo kultūru un redzēt, kā citas skolas integrē ekoloģisko izglītību savos mācību procesos.
Šī pieredze bija nozīmīgs solis ceļā uz ilgtspējīgas nākotnes veidošanu, un Upesleju sākumskolas pārstāvji ir gatavi dalīties ar iegūtajām zināšanām un iedvesmu ar saviem kolēģiem un skolēniem Latvijā.