Šā gada 21. maijā Garkalnes bibliotēka sadarbībā ar Salaspils novada bibliotēku organizēja ikgadējo Pierīgas reģiona publisko bibliotēku novadpētniecības semināru, kuru apmeklēja kupls skaits kolēģu no tuvākām un tālākām Pierīgas bibliotēkām.
Semināra programmā bija gan izzinošs, gan izklaidējošs saturs.
Semināru ar uzrunu viesiem atklāja Ropažu novada Domes priekšsēdētāja Vita Paulāne un Izglītības, jaunatnes lietu, kultūras un sporta departamenta direktore Sanita Tīberga.
Ar Garkalnes vēsturi un Latvijā zināmiem un nozīmīgiem cilvēkiem, kuri dzīvoja vai dzīvo Garkalnes pagastā klātesošos iepazīstināja J.Jaunsudrabiņa piemiņas istabas pārzine Brigita Taučkele.
Par dzimtaskoka veidošanu un nozīmi katram cilvēkam, lai izzinātu savas ģimenes un dzimtas vēsturi, kā arī par informācijas nodošanu nākamajām paaudzēm stāstīja “Dzimtaskoka” pētniece Elīna Jegorova.
Seminārs turpinājās ar pastaigu pa J. Jaunsudrabiņa dabas takām, kur bibliotekārus nogādāja autobuss.
Pēc dabas taku apskates autobuss dalībniekus tālāk veda uz “Namdara darbnīcu”, kur pēc sātīgām pusdienām visi ļāvās Lauras Batarevskas “Sajūtu meistarklasei”.
Semināra turpinājumā “Namdara darbnīcā” bibliotekāriem tika piedāvāta iespēja apskatīt un padarboties ar kokapstrādes rīkiem, divroku zāģi, ēveli un slīmestu.
Noslēgumā brīvprātīgie varēja izmēģināt savu veiklību koka vilciņu griešanā un doties pastaigā ar koka ķekatām. Visi pozitīvu emociju uzlādēti devās mājup ar platiem smaidiem sejās.
Garkalnes bibliotēkas kolektīva vārdā vēlētos pateikties par piešķirto finansējumu Ropažu novada pašvaldībai, lai šis seminārs varētu notikt tā kā tas tika iecerēts, Garkalnes pagasta Upesciema Tautas bibliotēkas vadītājai Ivetai Pastarei par aktīvu līdzdalību pasākuma norises tapšanā, Salaspils novada bibliotēkai par dalīšanos ar pieredzi šādu pasākumu organizēšanā, Pierīgas bibliotēku bibliotekāriem, kuri kuplā skaitā apmeklēja mūsu organizēto semināru.
Atsevišķu paldies vēlētos pateikt laikapstākļiem, kuri mūs šajā dienā lutināja gan ar sauli, gan ar siltu laiku.