Izglītība
1

Kad rudens iekrāsojis Latviju košās krāsās, Ropažu novada izglītības iestāžu sākumskolas pedagogi   pirms skolēnu brīvdienām devās uz Cēsīm, lai ielūkotos Cēsu  novada  skolu  mācību procesa norisē, rastu iedvesmu un pilnveidotos  profesionālās  kolēģu sarunās,  jo katra sadarbība ir veiksme.

Sākumskolas pedagogi viesojās  divās Cēsu novada skolās – Cēsu 1.pamatskolā un Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā. Tikšanās laikā skolotāji iepazinās  ar skolu vēsturi un tradīcijām, darbības virzieniem.

Cēsu 1.pamatskolā mūs priecēja jauno mūziķu un viņu pedagogu sagatavotie priekšnesumi. Šajā skolā  visi izglītojamie apgūst kāda mūzikas instrumenta spēli. Katrā priekšnesumā bija kas īpašs un neatkārtojams. Skolotāji apmeklēja atklātās stundas matemātikā, latviešu valodā, mūzikā un vizuālajā mākslā.  Vērojot stundu norisi, varēja saskatīt skolas iedibinātās tradīcijas mācību procesa organizēšanā. Pēc stundu vērošanas sekoja sarunas par stundās redzēto, pārdomas, pieredze, jautājumi, idejas.

Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā skolotāji tika iesaistīti divās mācību nodarbībās. Lai idejas un aktivitātes ieviestu  mācību procesā, skolotājiem pašiem tās jāpamēģina,  jo nekas nav mūsu prātā, ja tas nav mūsu sajūtās. Ar šādu moto notika pirmā nodarbība, kurā Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas skolotāja iepazīstināja ar Montesori pedagoģijas apmācības metodi. Skolotāju darba krātuvē ir daudz metožu, paņēmienu, kurus  izmantot ikdienas darbā, jo skolotāji nepārtraukti papildina savu profesionālo pilnveidi. Par to pārliecināja Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas otrā nodarbība  - un galu galā arī nekā tāda nav, ir tikai gribēšana ieraudzīt, kurā iesaistījās un līdzdarbojās visi skolotāji sasniedzamā rezultāta formulēšanā, tekstpratībā, atgriezeniskās saites sniegšanā.

Darbīgās dienas otrajā pusē pedagogi devās apskatīt Vidzemes koncertzāli “Cēsis”. Gida pavadībā  iepazinām koncertzāli  gan no kultūrvēsturiskā, gan mūsdienu skatu punkta.  Viesošanās laikā bija iespēja ne tikai aplūkot visas zāles, izstaigāt koncertzāles gaiteņus, bet pabūt arī mākslinieku telpās, kas ikdienā pasākumu apmeklētājiem nav pieejamas.

Šī bija otrā Ropažu  un Cēsu novada sākumskolas pedagogu satikšanās. Uz tikšanos nākamreiz, jo P. Koelju saka: “Tas, kas ir noticis kādreiz, var nekad vairs neatkārtoties. Taču tas, kas ir noticis divas reizes, noteikti notiks arī trešoreiz.”