1

Vangažu pilsētas bibliotēkas (VPB) vēsture aizsākusies 1972. gadā kā Vangažu ciemata bērnu bibliotēkai, taču par tās pirmssākumiem varam uzskatīt Vangažu brīvbibliotēku, kura dibināta 1909.g.

Kopš 2021.gada Bibliotēka ir pašvaldības kultūras, izglītības un informācijas iestāde. Bibliotēkas krājumu veido aptuveni 16000 vienību. Plašajās 250 m2  telpās ikviens apmeklētājs neatkarīgi no vecuma un gaumes, spēs apmierināt savas informacionālās vajadzības.

Bibliotēkā pieejama nozaru literatūra un daiļliteratūra, periodiskie izdevumi (~40 nosaukumi), novadpētniecības materiāli, bezmaksas interneta pakalpojumi un datorpakalpojumi (t.sk. kopēšana, skenēšana, datorizdruka, laminēšana). Pieejams arī plašs bērnu un jauniešu literatūras klāsts, kā arī periodiskie izdevumi pirmsskolas un skolas vecuma bērniem un jauniešiem. Bibliotēka regulāri organizē izstādes un pasākumus par dažādiem sabiedrībā aktuāliem tematiem un aicina piedalīties gan lielus, gan mazus.

1
4
3
1
2

 

 

 

 

  1. Lietotājus Vangažu pilsētas bibliotēkā reģistrē, klātienē (uzrādot personu apliecinošu dokumentu ar personas kodu) vai attālināti (ar kādu no e-identitātes apstiprināšanas veidiem). Lietotājs sniedz sekojošu kontaktinformāciju: dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs, e-pasts.
  2. Lietotājus līdz 16 gadu vecumam Vangažu pilsētas bibliotēkā reģistrē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un viena no vecāku vai likumiskā pārstāvja rakstveida piekrišanu (galvojumu).
  3. Reģistrējoties bibliotēkā, lietotājam jāiepazīstas ar Vangažu pilsētas bibliotēkas lietošanas noteikumiem un  ar savu parakstu jāapstiprina šo noteikumu ievērošana. Vangažu pilsētas bibliotēkas lietošanas noteikumi
  4. Mainot vārdu vai uzvārdu, lasītājam par izmaiņām jāpaziņo, uzrādot šo faktu apliecinošu dokumentu.
  5. Reģistrēties attālinātajiem pakalpojumiem iespējams aizpildot anketu tiešsaistē.

Aicinām izmantot e-grāmatu bibliotēku www.3td.lv

Piekļuves datus iespējams saņemt, sazinoties ar bibliotēku:

*Vangažu pilsētas bibliotēkas maksas pakalpojumu veidi un cenas