Rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa izziņu taka

Izziņu taka ir viens no pieciem rakstniekam veltītajiem objektiem. Jaunsudrabiņš esot bijis liels dabas cienītājs. Dabā smēlies iedvesmu un spēku. Šajos ezeros, gar kuriem ved taka, pats devies makšķerēt.

Dabas taku ejot turp un atpakaļ nostaigāsi ap 2 km. Visas takas garumā ir izstādīti vairāki informatīvi stendi par dabu, sastopamajiem dzīvniekiem un kukaiņiem. Protams, ir izvietoti arī rakstnieka teicieni un citāti.

Ja ar pastaigu iezīmētajā maršrutā ir par maz, dodies apkārt ezeriņiem, dziļāk Rīgas mežos un izzini pats!

GPS: 57.031850, 24.412448

 

Dabas liegums “Lielie Kangari”

Lielie Kangari ir lielākais osu valnis jeb grēda Latvijā, kā arī tāda paša nosaukuma dabas liegums. Latvijā ir vairāki dabas liegumi, toties ne visos ir 33,5 m augsts skatu tornis (starp citu, 2.augstākais Latvijā), no kura Rīgu pat varot redzēt un, ne katrā ir izbūvēta ērta 2 km gara dabas taka gan ar informatīvajiem stendiem, gan veselības stendiem. Uz katra stenda ir vingrinājumi, kuri noderēs, lai izkustinātu visus muskuļus.

Ja vari piecelties brīvdienās nedaudz agrāk un vēlies to īsteno maģiju, tad brokastis ņem līdzi un kāp tornī sagaidīt saullēktu. Ja esi miegamice - nenokavē saulrietu!

GPS: 56.919804, 24.730163

 

Diž-Ozolu dabas taka

Iespējams, šī nebūs garākā dabas taka novadā, toties, jāsaka, ka viena no interesantākajām noteikti! Takas nosaukums jau pasaka priekšā, ka būs ozoli un patiesi! Takā ir vairāki ozoli, vairākas koku kopas un par katru no tām izlasīsi informācijas stendā. Vai zini, kas ir bišu dores? Ja nezinu, tad tās Tev noteikti ir jāiepazīst! Pēc kārtīgas pastaigas der arī iestiprināties. Ir pieejamas piknika un ugunskura vietas.

GPS: 57.007192, 24.502472

 

Mežtaka Vangaži-Rāmkalni

Mežtaka sākās pašā Vangažu centrā. Aiz Vangažiem vijas pa mazām takām, nokļūstot pie Vangažu luterāņu baznīcas un Vilkaču priedes. Ceļā uz Medību pili tā virzās pa tā dēvēto Katrīnas ceļu, uz brīdi pazūd mežā un pēc Medību pils turpinās pa Mednieku spēka taku. Šeit parādās pirmās Gaujas senlejas sānu gravas ar izteiktu reljefu. Vienā no tām atrodas Inčukalna Velnala, ko ieskauj senas Gaujas vecupes. Aiz alas Mežtaka turpinās Gaujmalas pļavās un vēl pēc brītiņa šķērso Murjāņi–Valmiera autoceļu, kura malā atrodas atpūtas parks „Rāmkalni”.

Sīkāka informācija: https://baltictrails.eu/lv/forest/day/66 

 

Dabas taka Zaķumuižā

Dabas taku idejas autores Ināra Kleinberga un viņas meita Silva Kleinberga veidoja Zaķumuižas-dabas taku. 

Dabas taka ir gandrīz 2 kilometrus gara. Tai ir vidējas grūtības pakāpe: takas reljefs ir samērā vienmērīgs, mērens, izņemot atsevišķus posmus (daži stāvumi un kritumi, dažviet nelīdzens reljefs), tāpēc īpaša fiziska sagatavotība pirms takas iziešanas nav nepieciešama. Vietās, kur reljefs ir stāvāks, izvietoti roku balsti, bet pāri muižas dīķu sistēmas ūdeņiem uzcelti divi tiltiņi.

Taka ir interesanta visos gadalaikos un to var apmeklēt ne tikai kājām staigājot, bet arī pastaigājoties ar bērnu ratiņiem, braucot ar riteni un pat slēpēm ziemā. Tā ved cauri vecajam muižas parkam, pa ceļam iespējams aplūkot simtgadīgus kokus, dažādus augus, kā arī dažādus kukaiņus, putnus.

Ātrāks gājējs taku var iziet apmēram pusstundā, taču, ja vēlaties uzkavēties un baudīt, tad paies nedaudz vairāk laika. Takas malās ir izvietotas norādes ar bultiņām un informatīvie stendi. To nolūks ir pievērst uzmanību tam, kas notiek Tev apkārt.

Takas vidusposmā mazākie dabas takas apmeklētāji var atpūsties rotaļu laukumā, kas atrodas netālu no Zaķumuižas stadiona basketbola laukumiem un Lielās Juglas.

Dabas taka Zaķumuižā
Dabas taka Zaķumuižā 2
Dabas taka Zaķumuižā  6
Dabas taka Zaķumuižā  4
Dabas taka Zaķumuižā 3