Garkalnes sporta centrs ir sporta iestāde, kas darbojas kopš 2013. gada. Iestāde nodrošina sporta un aktīvās atpūtas pasākumu organizēšanu un īstenošanu Ropažu novada Garkalnes pagasta administratīvajā teritorijā, lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu un sportu iedzīvotāju vidū.

Sporta centrs- Rīko tautas sporta čempionātus, turnīrus un  kausu izcīņas: futbolā, petankā, regbijā, basketbolā, pludmales volejbolā, šahā, zolītes spēlē, u.c.

Organizē aktivitātes veselības sportā: nūjošana, veselības vingrošana, ģimeņu sporta dienas, orientēšanās, droša skrituļslidošana, kalnu slēpošana u.c.

Garkalnes Sporta centra pārvaldībā ir Upesciema stadions, kurā ietilpst minifutbola laukums, futbola/regbija rezerves laukums, basketbola un vieglatlētikas laukums, petankas un volejbola laukumi, kā arī brīvdabas vingrošanas laukums. Garkalnē-  minifutbola laukums, volejbola laukums. Langstiņos- basketbola, volejbola laukums. Padebešos- basketbola, volejbola laukums, Bukultos- basketbola, volejbola laukums. Ainavas- volejbola laukums. Sunīši- volejbola laukums.

Upesciema stadionā un Garkalnē tiek piedāvātas dažādas interešu izglītības iespējas gan bērniem, gan pieaugušajiem, tādas pašvaldības programmas neformālās aktivitātēs kā vispārējā fiziskā sagatavotība ar futbola novirzienu, regbijs, basketbols, petanks, brīvdabas fitnesa treniņi, nūjošana un teniss.