Novads
1

Ropažu novadā katru gadu 14. jūnijā pieminam komunistiskā genocīda upurus, arī šogad aicinām uz piemiņas pasākumiem, kas notiks Ropažu pagastā un Stopiņu pagastā.

  • 14. jūnijā plkst. 11.30 Ropažu parkā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis pie pieminekļa Ropažu vēsturiskajā parkā. Pēc svinīgajām uzrunām un ziedu nolikšanas, aicinām visus interesentus doties Ulbrokas meža kapiem. Iepriekšēja pieteikšanās transportam, zvanot uz tālruni: 29447716. 
  • 14. jūnijā plkst.13.00 Ulbrokas Meža kapos notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts pasākums. Būs pieejams autobuss ar maršrutu: plkst. 12.00 pie novada pašvaldības domes ēkas, Institūta iela 1a, plkst. 12.05 Līčos, plkst. 12.10 Upeslejās, plkst. 12.15 Sauriešos. Pēc pasākuma plkst. 14.00 KC “Ulbrokas Pērle” tiks organizēta Ropažu novada politiski represēto kopējā atmiņu pēcpusdiena. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni: 28890339 (Māra).

Šajā dienā veicinām izpratni un apzināšanos par šiem notikumiem, lai novērstu to atkārtošanos nākotnē, veicinātu taisnīgumu un cilvēktiesību ievērošanu. Ir svarīgi atcerēties, ka represiju upuri bieži ir piedzīvojuši traģiskus un traumējošus notikumus, tāpēc piemiņas dienā aicinām ne tikai atcerēties pagātni, bet arī sniegt atbalstu un cieņu tiem, kas ir cietuši no represijām.