Sports

Ropažu novada vidusskolā 23. martā risinājās atklātais dambretes turnīrs jauniešiem divās vecuma grupās un atsevišķs turnīrs pieaugušajiem. Kopā sacensībās piedalījās 36 dalībnieki gan no Ropažiem, gan Garkalnes, gan Jūrmalas, pārstāvot Ropažu vidusskolu, Jūrmalas Pumpuru vidusskolu un Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolu.

Jaunākajā vecuma grupā (1. - 2. kase) sacentās 11 dalībnieki. Spēles notika pēc riņķa sistēmas, izspēlējot katram ar katru, tātad 10 spēles pavisam.

Prieks par to, ka mazie sportisti nenogura un spēja izturēt turnīru līdz galam. Puišu konkurencē:

1. vieta ar 16 punktiem Artim Baltrunam no Ropažu vidusskolas. Viņš uzvarēja 8 partijas un tikai 2 spēlēs piekāpās pretiniekam;
  2. vieta – Emīlam Melnačam no Ropažu vidusskolas;
  3. vieta Lūkasam Ķeņģim no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas.

Meiteņu konkurencē:

1. vieta, uzvarot 6 partijās, izcīnīja Ropažu skolas audzēkne Laima Stumpe;
  2. vieta – Jūlijai Freimentālei no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas;
  3. vieta – Jeļizavetai Beļuzovai no Ropažu vidusskolas.

Otrā vecuma grupā (3. -5. klase) arī sacentās 11 dalībnieki.

1. vietu ar 17 punktiem izcīnīja Kristers Grabovskis no Jūrmalas Pumpuru vidusskolas. Viņš spēja uzvarēt 7 partijās un trešajā vienoties par neizšķirtu rezultātu.
  2. vietā – Ernests Augusts no Berģu mākslas un mūzikas pamatskolas.
  3. vieta Renāram Vīksnem no Berģu mākslas un mūzikas pamatskolas.

Ļoti interesantas cīņas pie rūtotā galdiņa izvērtās pieaugušo konkurencē. Kopumā piedalījās 14 dalībnieki. 1. vietu ar  22 punktiem, uzvarot 11 partijās, izcīnīja Juris Stumps no Ropažiem. 2. vieta ar 20 punktiem – Artūram Žeibem no Ropažiem, bet 3. vieta – Jānim Vīksnem no Garkalnes. Sieviešu konkurencē labākā bija Kristīne Avota no Ropažiem.

Visi godalgoto vietu ieguvēji tika apbalvoti ar diplomiem un medaļām. Paldies visiem dalībniekiem un atbalstītājiem, kas piedalījās šajā atklātajā dambretes turnīrā.

Paldies Ropažu vidusskolas direktorei N. Pavlovai par atsaucību, nodrošinot turnīram telpas.

Paldies sacensību galvenajai tiesnesei Antrai Valnerei.