Tūrisms
1
1

29. septembrī, kopā pulcējot Gulbenes novada, Balvu novada, Rīgas plānošanas reģiona, Vidzemes tūrisma asociācijas pārstāvjus, iepazīstinājām novada viesus ar zaļo ceļu posmu Ropažu novadā.

Novada viesus sagaidīja un ar uzmundrinošiem spēka vārdiem ceļā pavadīja Ropažu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Haralds Burkovskis.

Izbraucot 36 km garu posmu ar velosipēdiem, kopā ar "Rodenpois" stāstnieku Uģi Urtānu iepazinām Kangaru stacijas vēsturi, uzzinājām, kur kādreiz atradusies Cekules, Ķiviļu un Bajāru stacija un kādi notikumi saistās ar šīm vietām.

Līdzās stāstiem par bijušajām dzelzceļa stacijām, piestājām pie kokogļu ieguves vietām.

Neatņemams Ropažu novada pieturas punkts ir vēsturiskais pilsdrupu komplekss, kas arī ir sasniedzams, braucot ar velosipēdu.

Paldies novada kafejnīcai Kafejnīca Vēja Ligzda, kas parūpējās par mūsu viesu vēderiem visas dienas garumā un novadniekiem, Sauleskalns, par kopā došanos ceļā!

Aicinām ikvienu doties ceļā un iepazīt novadu!

Pasākums tiek īstenots “Projekta Nr. LVIII-069 "Popularizēt Latvijas Zaļos ceļus Rīgas, Vidzemes un Latgales reģionos" laikā. Tas tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmas 2014. -2020. gadam ietvaros un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Ilze Amerika

Tūrisma speciāliste - Stopiņu pagasta pārvalde, Institūta iela 1a, Ulbroka, Stopiņu pagasts, Ropažu novads, LV-2130
ilze.amerika [at] ropazi.lv