Bibliotēkas
1
  • 03.-28.04 Literatūras izstāde – “Tulko Silvija Brice!” Tulkotājai Silvijai Bricei – 65 (1958)
  • 03.-28.04 Tematiskā izstāde bērniem un jauniešiem “Ģarauša Lieldienas”
  • 07.03-25.04. Talsu novada muzeja ceļojošā izstāde “Arī šādi putni mīt Latvijā”
  • 17.-23.04 Bibliotēku nedēļa. Pavasara ekspedīcija Vangažu sākumskolas skolēniem “ Kur slēpjas bibliotēkas spēks?
  • 24.-29.04 Digitālā nedēļa 2023.  (#ADWeeks2023) Konsultāciju nedēļa.  Pārrunas par bibliotēkas e-resursiem 
  • 01.-31.04. Starptautiskā eTwinning projekta “ Stories of the sky” dalībnieku kopīgi veidotas prezentācijas par savas valsts sievietēm zinātnē, izmantojot dažādus resursus, datubāzes: enciklopedija.lv, literatura lv. u.c. Bērni veidos arī savas personības dienasgrāmatu (emociju termometrs, iegūtās zināšanas un prasmes, literatūra zinātnē, lepojos ar sevi utt.) un praktiski darbosies dažādās e-platformās. Tiks izveidota e-grāmata par Komiksu stāstiem dažādās planētās: Saule, Jupiters, Neptūns (partneru kopdarbs).

Starptautiskā eTwinning projekta “inoKids” satikšanās ar partneriem Zoom platformā, kurā izspēlēs dažādas digitālās spēles par dabu. Pētīs dažādos resursos veselīgu ēdienkarti un speciālistu ieteikumus, praktiski starptautiskās partneru grupās veidos dažādas ēdienkartes, salīdzinās iepirkumu produktus ikdienai, kopīgi veido video filmu.

  • 27.04. Skaļās lasīšanas sacensības 2023 (1.kārta) ar Vangažu vsk. 5a.klasi, sk. Lelde Nagle. Šobrīd  visā Latvijā 5.klašu skolēni gatavojas aizraujošam pirmās kārtas konkursam, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Skolēnus vērtēs žūrija: Vineta Bordāne (bibliotēkas vadītāja), Ilze Aizsila (rakstniece), Evija Ozola (teātra vadītāja), Lelde Nagle (skolotāja), Solvita Vencjuna (eTwinning vēstniece).
  • Jauno grāmatu izstāde video formātā bibliotēkas Facebook profilā @vangazupilsetasbiblioteka.

Pasūtīt un rezervēt var bibliotēkas elektroniskajā katalogā https://ej.uz/VPBekatalogs . Grāmatu apskats ar saitēm uz e-katalogu pieejams šeit: https://www.ropazi.lv/lv/media/36624/download?attachment