Ukrainas atbalstam
1

Latvijas valsts svētku mēnesī, novembrī, Ogres Rotari klubs sadarbībā ar Vācijas Rotari klubu organizēja akciju, kuras ietvaros tika sagādāts ziemas āra apģērbs bērniem, gultas veļa un piederumi, pārtika, un higiēnas preces Ropažu novadā dzīvojošajiem Ukrainas bēgļiem.

Hennigs Krāmers no Vācijas Rotari kluba, kurš ir 84 gadus vecs, kopā ar savu dzīvesbiedri Hildegarti akcijā saziedotās lietas Rīgā nogādāja pašu spēkiem, pie ietilpīgās automašīnas stūres sēdās pats sirmais kungs. Latvijā Krāmeru ģimeni sagaidīja un pavadīja Rīgas Rotari kluba prezidente Inese Priedīte. Vizītes laikā tika apspriesta Vācijas un Latvijas klubu turpmākā sadarbība un nākotnes ieceres. Viesiem, dodoties mājup, līdzi dota dāvana, rotarieša Ģirta Plakana izgatavota, Rotari organizācijas emblēma un vietējās rudens dārza veltes.

Pateicoties Ogres Rotari kluba biedru dalībai, saziedotās preces tika nogādātas Upesleju sākumskolā, kur tās jau gaidīja. Bēgļu ģimenes saņēma arī gardus cepumus, ko ziedoja rotarietis Māris Mālmeisters.

Ar Ogres Rotari kluba gādību tika sagādātas Peslaka metālapstrādes uzņēmumā izgatavotas nelielas krāsniņas, uz kurām frontes tuvumā karavīri varēs uzsildīt ēdienu, un arī paši sasildīties aukstajās dienās un naktīs. Krāsniņas novembra sākumā nogādātas Ukrainā, Bojarkas pašvaldībā ar Ropažu novada pašvaldības un biedrības “Ganta Fonds” atbalstu.

Ik katra sniegtais atbalsts ir solis tuvāk Ukrainas uzvarai!

Paldies Rotari klubiem Latvijā un Vācijā par īstenoto akciju un saziedotajām lietām.