Bibliotēkas
1

Par interneta drošību un medijpratību Vangažu pilsētas bibliotēkā kopā ar bērniem un pusaudžiem tika izstrādāti un realizēti dažādi uzdevumi gan klātienē, gan attālināti, darbojoties dažādās vietnēs: canva, answergarden, wordclouds, jamboard, chatterKid, padlet, RQ cods u.c.

Klātienē pie mums viesojās Vangažu vidusskolas 2.a klase kopā ar skolotāju Olgu Sutu. Bērni apskatīja  dažādas grāmatas par tehnoloģijām. Liela interese bija par programmēšanu un Minecraft grāmatām, ko bērni šķirstīja, aizrautīgi skatījās, komentēja un veica dažādas aktivitātes, izmantojot arī drossinternets.lv materiālus:

  • burtu  rēbuss
  • Vaifija alfabēta video pamācības
  • pozitīvu emocijzīmi zīmēja un atstāja to pie robotmeitenes vai zēna
  • tabula ar informāciju, ko var/ nevajag ievietot sociālajos tīklos

Bērni saņēma e-drošības pētnieka medaļu, uz kuras nodarbības laikā tika pierakstītas e-drošības noteikumi. Nodarbības beigās pārrunājām ar bērniem par redzēto, dzirdēto, lasīto un secinājām, ka ir svarīgi noteikumus zināt, lai kāds tev nenodara pāri:

  • Pirms kaut ko publicē internetā, padomā!
  • Nepublicē vai nepārsūti citu fotogrāfijas bez atļaujas!
  • Netici visam, ko redzi internetā!

Paldies 2.a klases skolēniem par sagatavotajiem mājasdarbiem! Lieliski, oriģināli un fantastiski bija uzzīmēti robotmeitenes/ puiši. Pārsteidza mūs  Adrians un Markuss ar pašu rokām sagatavoto robotu. Cik tie bija skaisti, radoši un unikāli! Malači!

Attālināti darbojās starptautiskā eTwinning projekta “Stories of the sky” komandas bērni, darbojoties digitāli dažādās onlaina platformās. Visiem šī projekta partneriem (Rumānija, Itālija, Maķedonija) bija jāsagatavo vienādi uzdevumi: atslēgu vārdi par tehnoloģijām jāievieto vārdu mākonī (wordclouds), jāizdomā savs plakāts Drošai Interneta dienai (canva), jāmin krustvārdu mīklas, burtu režģi (puzzlemaker), jāveic pētījums un jāraksta secinājumi (jamboard).

Liels paldies visiem dalībniekiem par aktīvu līdzdalību šīs tēmas aktivitātēs, kopā bija interesanti!

Vienmēr domā ar galvu, tad tevi nevarēs apmuļķot ne dzīvē, ne internetā!

Tu esi tas, ko Tu dari. Arī internetā.