Aktualitāte
2

Šodien, 20. februārī, uzraudzības vizītes Latvijā ietvaros, Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas eksperti tiekas ar Latvijas Pašvaldību savienība priekšsēdi Gintu Kaminski, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, Ropažu novada domes priekšsēdētāju Vitu Paulāni, LPS vecāko padomnieku Māri Pūķi un Eiropas vietējo pašvaldību hartas neatkarīgo ekspertu grupas biedrēm Ivetu Reinholdi un Lilitu Seimuškāni.

Vizītes laikā eksperti detalizēti vērtēs situāciju ar Eiropas Vietējo pašvaldību hartas principu ievērošanu un ieviešanu Latvijā, tai skaitā pašvaldību autonomiju, finanšu un funkciju līdzvērtīgu sadalījumu, reformu ietekmi u.c.

Sarunā LPS informēs Monitoringa komitejas pārstāvjus un klātesošos par pastāvošo sarežģīto finanšu situāciju pašvaldībās, funkciju un atbildības sadalījumu starp Ministru kabinetu un pašvaldībām, kā arī valsts un pašvaldību mijiedarbību, sarunu mehānismu par dažādiem jautājumiem. Vienlaikus LPS akcentēs pašvaldību tiesisko aizsardzību un pārrunās Covid-19 pandēmijas, Krievijas kara pret Ukrainu sekas, kā arī bēgļu uzņemšanas, integrācijas pārvaldības, starptautisko sadarbību un citus pašvaldībām svarīgus jautājumus.