Bibliotēkas
1

Vangažu pilsētas bibliotēkas aktīvākie un čaklākie lasītāji 11.jūnijā devās izglītojošā ceļojumā uz Ogri ,atklājot tās pilsētas jaunus apvāršņus un lai iegūtu vērtīgas zināšanas. Pastaigā pa  Brīvības ielu Ogrē devās starptautiskā eTwinning projekta “People with History” bērnu komanda un BVJŽ 2023 grāmatu eksperti, lai kopīgi izbaudītu laiku, radītu neaizmirstamus mirkļus un iegūtu pozitīvas emocijas pēc labi padarītiem darbiem.

  • Ogres Centrālā bibliotēka mūs pārsteidza ar skaistajām un plašajām telpām - pieaugušo abonements, jauniešu istaba, bērnu nodaļa, mazuļu istaba ar skaņas slāpēšanu, spēļu istaba, modernas elektroiekārtas un interesanta izstāde. Uzzinājām, ka 2021.gadā kļuvusi par skates "Gada labākā būve Latvijā" un iekļauta arhitekta Jāņa Dripes grāmatā "KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”. Bibliobuss apkalpo lietotājus vairākos maršrutos gan Ogres pilsētā un novadā. Paldies bērnu literatūras nodaļas vadītājai Sandrai Nikolajevai par jauko uzņemšanu!
  • Ogres Vēstures un mākslas muzejā mēs apskatījām ekspozīciju „Pietura Ogre” - piedāvā saistošu un saturiski bagātu vēstījumu par Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību. Aplūkojām vietas, cilvēkus un notikumus, kas veidojuši pilsētu tādu, kādu mēs to redzam šodien. Ekspozīciju papildināja digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā. Tas bija ļoti interesanti.
  • Manas garšas Ogrē mēs izbaudījām izzinošu garšvielu degustāciju. Daudz neparastu lietu uzzinājām par dažādām garšvielām, kā arī smaržojām un pagaršojām pikantas, sāļas, piparainas, skābas, saldas un neparastas garšas. Mūs pārsteidza zilais jogurts, kurš bija tikkk gggardssss!

Jauki, pārsteidzoši un aizraujoši pavadīta diena Ogrē, uzzinot tik daudz interesanta. Piekrītam, ka "viens no neapšaubāmiem un tīriem priekiem ir atpūta pēc darba". /I.Kants/