1

2023. gada 19. aprīlī notika Sabiedrības integrācijas fonda organizēta konference “Veidosim ģimenei draudzīgu sabiedrību kopā!”, kuras laikā tika godināti ģimenei draudzīgākie darba devēji, uzņēmēji-Goda ģimenes apliecības sadarbības partneri, un ģimenei draudzīgākās pašvaldības.

Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2022. gadā tika atzīta Ropažu novada pašvaldība. Vērtējumu noteica gan iedzīvotāju balsojums, gan Konkursa komisijas vērtējums 3.kārtās.

Balvā pašvaldība saņēma 30 000 EUR, kuri jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai (t.sk. infrastruktūras attīstībai ģimenēm ar bērniem vajadzībām). Balva jāizmanto 2023. gada laikā.

Aicinām iedzīvotājus aizpildīt aptauju, lai kopīgi pieņemtu labāko lēmumu naudas balvas izlietojumam: https://ej.uz/mzrm

Aptauja notiek līdz 22. jūnijam.

Aptauja ir anonīma. Visi dati tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. Pēc aptaujas noslēguma rezultāti tiks nodoti Ropažu novada pašvaldības domes deputātiem galīgā lēmuma pieņemšanai.

Ropažu novada pašvaldība veica Iedzīvotāju konsultatīvo padomju viedokļu noskaidrošanu par balvas izlietojumu. Priekšlikumi:

Ropažu pagasta Iedzīvotāju konsultatīvā padome:  sadalīt naudu 4 daļās un ļaut katram pagastam un pilsētai pašiem izlemt kā šo naudu izlietot. Pasākumi, nometnes, koncerts bērniem, iesaistot arī tos bērnus, kuriem nav iespējas apmeklēt pasākumus.

Stopiņu pagasta Iedzīvotāju konsultatīvā padome: attīstīt aktīvās atpūtas un sportiskās aktivitātes laukumus blakus Ulbrokas sporta kompleksam un Ulbrokas vidusskolai - skeitparku; tenisa kortu; multifunkcionālu laukumu ar cieto segumu (gada aukstajā laikā – ledus laukums (ar iespējamu inventāra nomu); gada siltajā laikā – basketbola vai tautas bumbas laukums); slēpošanas trasi gada aukstajā laikā vai skriešanas trasi gada siltajā laikā; dažādu trenažieru laukumu; laukumus aktīviem treniņiem; daudzveidīgi rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem.

Garkalnes pagasta Iedzīvotāju konsultatīvā padome: 1. Izvērtēt, kuriem bērnu laukumiem Garkalnes pagastā nepieciešami uzlabojumi un veikt tos. 2.  Piedāvāt bērniem dienas nodarbības vasaras brīvlaikā esošo skolu teritorijās, lai bērniem būtu aizpildītas brīvlaika dienas.

Vangažu pilsētas Iedzīvotāju konsultatīvā padome atbalstīja ideju veidot rotaļu laukumu Dreiliņos, kas ir ciems ar lielāko iedzīvotāju skaitu novadā, bet  rotaļlaukuma izveidei Dreiliņu ciemā līdzekļi ir ieplānoti pašvaldības budžetā.