Sports
1

Tieši pirms 30 gadiem, mūsu novadnieks Juris Silovs kopā ar saviem komandas biedriem izcīnīja svarīgāko uzvaru savas karjeras laikā – ieguva tiesības piedalīties regbija pasaules čempionāta finālturnīrā.

1993.gads, Skotija, Edinburga, Murrayfield stadions, aprīlī notika Pasaules kauss regbijā-7 (Rugby World Cup Sevens), kurā pirmo reizi piedalījās Latvijas komanda, kuras sastāvā bija arī Juris Silovs, viens no spēlētājiem, kas izcīnīja tiesības Latvijai pirmo reizi pārstāvēt valsti, kopš neatkarības atgūšanas piedaloties Pasaules Kausā Regbijā-7.

Ir pagājuši 30 gadi un Pasaules Regbija Federācija godināja 1993.gada izlasi ar diplomiem, tādējādi atceroties mūsu sportistus, kuri palika atmiņā visiem Pasaules regbistiem ar savu degsmi, cīņas sparu pret Fidžī, Rumāniju, Dienvidāfriku, Japānu un Velsu.

Juris Silovs profesionāli nodarbojās ar regbiju no 1987.-2007.gadam, profesionālās karjeras laikā Silovs vairākkārtēji pārstāvēja Latviju pārbaudes spēlēs, sacensībās un citos svarīgos turnīros, kur viņš ieguldīja visus savus spēkus, lai kopā ar komandu sasniegtu uzvaras. Noslēdzot savu profesionālo regbista karjeru traumu dēļ, Juris turpina veikt ieguldījumus regbija sabiedrībā. Ielika pamatus regbija attīstībai mūsu novadā, kurā šobrīd atrodas viens no labākajiem stadioniem Baltijā, kurā norisinājās Eiropas čempionāts Regbijā-7, kā arī  iepriekš minētajā Upesciema stadionā, mūsu novadā spēlē viena no titulētākajām komandām Latvijā - Regbija Klubs “Livonia’’, kuri aizvada savas spēles vienā no senākajiem regbija turnīriem Baltijā, kuram šogad būs 20 gadi.

Šodien, J. Silovs aktīvi seko regbijam, bet no lielas komandas spēlēm un ovālās bumbas ir pārgājis uz mierīgāku sporta veidu - petanku.

1