Bibliotēkas Kultūra
1

Šajā tumšajā novembra laikā mēs satikāmies ar bērniem, lai kopīgi iepazītu jaunu grāmatu bibliotēkā, ko piedāvā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2022. Šī gada tēma ir par dabu Ziemeļvalstīs, un grāmatās centrālo vietu ieņem attiecības starp cilvēku un dabu.

Šodien Vangažu pilsētas bibliotēkā Vangazu Vidusskolas 1.a klases skolēni kopā ar skolotāju M.Iecelnieci piedalījās Ziemeļvalstu literatūras Rītausmas nodarbībā, kurā skatījāmies un lasījām bilžu grāmatu "Ja tu satiec lāci".

Tas ir stāsts, kas radies sadarbībā starp Somijas zviedrietēm Mālinu Kiveli un Lindu Bundestamu un dāni Martinu Glasu Serupu. Grāmata aplūko dabu kā idillisku vietu, kur pilsētnieki var doties, lai piepildītu savu sēņu groziņu, taču pieskaras arī jautājumam par to, cik mežonīga patiesībā var būt daba.

Grāmata ir nominēta Ziemeļu Ministru padomes bērnu un jaunatnes literatūras balvai 2022.

Nodarbībā bērniem bija dažādas aktivitātes: iepazina Ziemeļvalstu karogus, domino par dzīvniekiem un dabu, erudīti jautājumi, galvenā tēla vizualizēšana, jautājumi un atbildes, muzikālā pauze un lāča kustības dejā, iepazina enciklopēdijas bērniem par dabu u.c.

Paldies bērniem par aktīvu līdzdalību, skaistiem zīmējumiem, interesantām idejām un domām, ko atklāja nodarbības laikā. Secinājām, ka cilvēks ar labu grāmatu rokās nekad nav vientuļš. Aicinām brīvos brīžos ikvienu nodoties grāmatu lasīšanai, lai interesanti pavadītu laiku!