Bibliotēkas
1

Laime ir ceļojums, nevis galamērķis…Vangažu pilsētas bibliotēkā noslēdzas starptautiskā eTwinning projekts “Stories of the sky”.

Šodien satikās projekta “Stories of the sky” komandas dalībnieki, lai piedalītos “Star Party” noslēguma pasākumā. Katram dalībniekam līdzi ieradās kāds draugs, jo tieši viņi ir tie, kas ikdienā atbalsta, palīdz, iedvesmo un ir kopā grūtos un priecīgos brīžos. Visi kopā skatījās paveiktos darbus no 2022.gada septembra līdz 2023.gada maijam.

Kopā visi dziedājām, dejojām, smējāmies un skatījāmies savu kopdarbu projekta laikā: foto, zīmējumi, prezentācijas, e-grāmata un secinājumi. Pozitīvu emociju noskaņu radīja kopīgas spēles, interesantu faktu meklēšana enciklopēdijās, digitālā spēle par planētām, matemātisko figūru atšifrēšana kosmosa kuģī un savu darbu izstādes aplūkošana.

Mēs lepojamies ar savu projekta komandu, bērnu darbi ir lieliski un interesanti. Katru mēnesi projektā bija jāpaveic 1-2 uzdevumi, un tie bija ļoti dažādi: sadarbības, radošie, izaicinājuma un digitālie. Bērniem ļoti patika digitālie uzdevumi, jo skolas ikdienā viņi reti strādā dažādās vietnēs un platformās, tādus uzdevumus nepilda mācību stundās. Viņi praktiski darbojās canva, padlet, linoit, puzzlemaker, wordclouds, wordArt, wakelet, wordwall, chatterKid, jamboard u.c. Katram gadalaikam projekta laikā bija sava noskaņa. Rudenī bērni veidoja plakātus, logo, stāstus par Marsu, uzdeva jautājumus partneriem. Ziemā veidoja e-apsveikuma kartītes partneriem, pievienoja notikumus e-dienasgrāmatā, atspoguļojot savus ziemas brīvdienu notikumus (spēles, grāmata, ceļojums, brīvais laiks, virtuves māksla u.c). Tā kā projekta komanda daudzus uzdevumus pildīja digitāli, tad noteikti pievērsām uzmanību e-drošībai. Arī pie šīs tēmas bērni kopā ar partneriem veidoja vizuālus plakātus ar saviem saukļiem, šifrēja atslēgvārdus/ krustvārdu mīklas par e-drošību, ierunāja angliski audio e-drošības netiķeti. Savukārt pavasaris projektā bija visbagātākais laiks, lai izaicinātu sevi, draugu, partneri vai ģimenes locekli un pārbaudītu savas spējas – iepazinām sievietes zinātnē, klimatu izmaiņas, tiešsaistes spēles par planētām, braucām iepazīt Zinātnes centru “Tehnoannas pagrabi” Rīgā, kā arī bērni strādāja jauktās starptautiskās grupās, lai kopīgi veidotu e-grāmatu ar Komiksu stāstiem. Ar prieku vērojām visu paveikto, ikvienam sirdī ir gandarījums un prieks.

 Milzīgs paldies projekta komandai – Paula, Tīna, Enija, Taisija, Olīvija, Kira, Eva, Lukass, Aleksandrs un Katrīna! Ropažu novada un savas pilsētas iedzīvotājus aicinām 01.-30.jūnijā uz projekta izstādi bibliotēkā, kurā var aplūkot bērnu darbus.

Paldies visiem par sadarbību un ieguldīto darbu! Lai visiem jauka vasara!

Vangažu pilsētas bibliotēka

vangazi.biblioteka [at] ropazi.lv