Bibliotēkas Kultūra
TIkšanās

Liels lepnums šodien tikties Vangažu pilsētas bibliotēkā ar mūsu Ropaža novada populāro fantāziju literatūras autori Latvijā - Lauru Dreiži. Uz tikšanos bija ieradušies Vangažu vidusskolas 7.a un 8.a klases skolēni kopā ar latviešu valodas skolotājām – Inesi Reisi un Baibu Toču. Interesants dialogs, interaktīvi uzdevumi un pozitīvas emocijas bija pasākuma laikā.

Pirms tikšanās ar rakstnieci jaunieši bija gatavojušies veselu mēnesi: izlasīja L.Dreižes grāmatu pēc savas izvēles, analizēja grāmatas saturu, virtuālajā sienā ierakstīja savu komentāru, viedokli. Vizuālās mākslas stundā pie sk.Ingas Lījvakas dažādās tehnikās radīja savu fantāzijas tēlu un sagatavoja sev interesējošus jautājumus, ko uzdot autorei klātienē.

Literārās nodarbības laikā prieku jauniešiem sagādāja kopīgi uzspēlēt digitālo spēli kahoot.com platformā. Cīņa bija spraiga, jo piedalījās pati rakstniece, skolotājas un skolēni. Spēlē “Zini vai Mini” (15 jautājumi) par L.Dreižes grāmatām uzvarētāji: 1.vieta – Laura Dreiže, 2.vieta – sk.Inese, 3.vieta – Aleksa Briede (8.kl.). Pozitīvas emocijas sniedza rakstnieces interesantais stāstījums, viņas laipnais smaids, atvērtība un sirsnība. Ar lielāko prieku iemūžinājām šos mirkļus kopīgā foto un lūdzām autogrāfu.

Secinājām, ka fantāziju pasaule patīkami iepriecina lasītāja dvēseli ar saviem elpu aizraujošajiem piedzīvojumiem, oriģinālajiem tēliem… un katrs nolasa tik,  cik spēj saprast tai brīdī. Prieks bija lasīt jauniešu komentāru – “mēs ilgi vēl būsim šī pasākuma iespaidā”. Paldies visiem par jauko satikšanos fantāziju pasaulē!

Skolēnu viedokļu siena.

Vangažu pilsētas bibliotēka

vangazi.biblioteka [at] ropazi.lv