Bibliotēkas Kultūra

Martā Vangažu pilsētas bibliotēkā norisināsies dažādi pasākumi: 

  • 1.-31.03 Literatūras izstāde “Viss ir tikai mirklis...” / O.Dreģe/ 

Latviešu aktrisei Olgai Dreģei – 85 (1938)

  •  1.-31.03 Tematiskā izstāde bērniem un jauniešiem “Putnu dziesmās klausoties…”

Dziedi, dziedi, meža māte,
Tu zināji skaistas dziesmas!
Tev pateica sīki putni,
Pa zariem lēkādami.

Pavasaris ir laiks, kad no tālām zemēm Latvijas teritorijā atgriežas gājputni, lai vītu ligzdas, sagaidītu mazuļus un par tiem rūpētos, kā arī priecētu mūs ar skanīgiem treļļiem. Šajā laikā līdz ar dabas pamošanos pēc garās ziemas miega arī cilvēki atgūst enerģiju, gaišāki kļuvuši rīti, un dienas garums pārsniedz nakts īsumu. Bez putniem nemaz nebūtu iedomājams pavasaris — putnu balsis iepriecina un iedvesmo radīt literārus darbus, mūzikas skaņdarbus un citus mākslas veidus, rosina doties dabā, ieklausīties tajā un priecāties īpašas veiksmes gadījumā par pašu putnu daiļumu to dabiskajā vidē. Šī izstāde atklāj putnus visā to daudzveidībā!

Izstādē bērniem ir apkopoti literārie darbi, kuros darbojas putni, dzejoļi un dzejoļu krājumi par putniem, enciklopēdijas un uzziņu literatūra, kas vēstī faktus par apbrīnojamo putnu dažādību. Literatūras, mūzikas CD un periodisko izdevumu izstāde bērniem.

  • 7.03-25.04. Ceļojošā izstāde “Arī šādi putni mīt Latvijā”.

“Čīčōrputni, čīčōrputni, nu ir laiks augšā celties!”  Iesaistoties Lībiešu mantojuma gada norisēs, godinām putnu modināšanas tradīciju un iepazīstinām ar Latvijā mītošiem, bet, iespējams, līdz šim neredzētiem putniem.

Talsu novada muzejs piedāvā ceļojošo izstādi “Arī šādi putni mīt Latvijā”. Tā  iepazīstina ar Latvijā mītošiem, bet, iespējams, līdz šim neredzētiem putniem. Katras planšetes sākumā redzams labi zināms putns, piemēram, žagata,  bet turpinājumā skatītājs tiek iepazīstināts ar mazāk zināmo “žagatu”- jūrasžagatu. Vēl iepazīstami: jūraskrauklis, bikšainais apogs, citroncielava, bišu dzenis, jūras ķīvīte, ūdensstrazds, zaļā vārna, bārdzīlīte.  

  • 13.-31.03 Tematiskā izstāde “Aktiera mūžs”

Starptautiskajai teātra dienai veltīta literatūras izstāde.  

Starptautisko teātra dienu 1961. gadā iedibināja UNESCO Starptautiskais teātra institūts (International Theatre Institute (ITI)). ITI nacionālie centri un teātra cilvēki visā pasaulē to ik gadu atzīmē 27. martā. Par godu šiem svētkiem tiek organizēti nacionāli un starptautiski pasākumi, īstenotas dažādas aktivitātes.

Izstādes mērķis popularizēt bibliotēkas krājumā esošās grāmatas par Latvijas teātru aktieru dzīvi un radošo ceļu. 

  • 1.-31.03. Starptautiskā eTwinning projekta “ Stories of the sky” dalībnieki strādā starptautiskās grupās kopīgi veidojot komiksu stāstus angļu valodā par planētām (sižets, vizualizācija un dialogi).Komandas darbs. Sadarbība. Radošā kompetence. Medijpratība.
  • Jauno grāmatu izstāde video formātā bibliotēkas Facebook profilā @vangazupilsetasbiblioteka. Pasūtīt un rezervēt var bibliotēkas elektroniskajā katalogā https://ej.uz/VPBekatalogs .

Vangažu pilsētas bibliotēka

vangazi.biblioteka [at] ropazi.lv