Uzņēmējdarbība
1

Sievietes Latvijas uzņēmēju vidū joprojām ir ļoti maz pārstāvētas, veidojot mazāk nekā 10% no jaunuzņēmumu dibinātājiem. Lai atbalstītu sievietes – uzņēmējas, kuras saskaras ar nevienlīdzīgu situāciju uzņēmējdarbības vidē, Visa sadarbībā ar Luminor banku un IFundWomen jau otro gadu rīko grantu programmu "She's Next". Pieteikties grantu programmai iespējams līdz 28. septembrim.

Pandēmijas gadi bija grūti lielākajai daļai sieviešu – uzņēmēju. Globālā digitālo maksājumu līdera Visa veiktais pētījums liecina, ka 90% no sievietēm piederošajiem mazajiem uzņēmumiem pārdzīvoja pandēmiju, liekot uzsvaru uz biznesa darbību tiešsaistē[2].

Tā kā pasaules ekonomika šobrīd piedzīvo grūtības, arī sievietes – uzņēmējas saskaras ar jauniem izaicinājumiem. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai un radītu lielākas finansiālās iespējas, Visa otro gadu pēc kārtas rīko grantu programmu “She’s Next”. Seši sievietēm piederoši uzņēmumi Baltijā saņems grantu 10 000 eiro apmērā un biznesa mentoringu viena gada garumā sadarbībā ar Novatore.

"Digitālā iekļaušana un ekonomiskās iespējas joprojām ir būtiskas, lai ļautu kopienām pielāgoties pasaulei, kas atkopjas no perioda, kurā dominēja Covid-19. Visa darbojas, lai stiprinātu iekļaujošāku ekonomiku. Tādējādi vēlamies dot jaunas iespējas sievietēm, kurām pieder mazie uzņēmumi, jo uzskatām, ka tiem ir svarīga loma izaugsmes veidošanā. Ar "She's Next" mēs vēlamies uzsvērt sieviešu – uzņēmēju nozīmi un nodrošināt resursus tur, kur tie ir visvairāk nepieciešami, it īpaši ekonomiski sarežģītā laikā. Grantu programma ir paredzēta sievietēm piederošiem mazajiem uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams kapitāls, lai attīstītu, vadītu un finansētu savu uzņēmējdarbību,” skaidro Visa mārketinga vadītāja Ziemeļvalstīs un Baltijā Jeļena Fadejeva (Elena Fadeeva).

Lai varētu pieteikties grantam, uzņēmumam ir jābūt reģistrētam Latvijā, tam jādarbojas vismaz gadu, jābūt ar fizisku vai digitālu atrašanās vietu, kā arī vismaz 51% uzņēmuma jāpieder sievietei. Pietiekšanās norisināsies no 17. augusta līdz 28. septembrim. Pieteikumus var iesniegt šeit: https://www.visa.lv/run-your-business/shes-next.html.

Kopumā 18 sievietēm piederošiem uzņēmumiem Ziemeļvalstīs un Baltijā tiks piešķirti 10 000 eiro katrai un biznesa mentorings viena gada garumā.

Kopš 2020. gada marta Visa ar grantu programmu “She’s Next” visā pasaulē sievietēm piederošiem uzņēmumiem ir piešķīrusi vairāk nekā 2,87 miljonus ASV dolāru. Iepriekšējā gadā Latvijā Visa “She’s Next” grantu ieguva uzņēmumu NorthernGrip un Rūme īpašnieces. Vairāk par Visa un iniciatīvu var lasīt šeit: www.visa.lv/shesnext.


Par Visa

Visa (NYSE: V) ir pasaules līderis digitālo maksājumu jomā, atvieglojot darījumus starp patērētājiem, tirgotājiem, finanšu un valsts iestādēm vairāk nekā 200 valstīs un teritorijās. Visa misija ir savienot pasauli, izmantojot jaunākos, ērtākos, uzticamākos un drošākos maksājumus, sniedzot iespēju indivīdiem, uzņēmumiem un ekonomikai attīstīties. Uzzini vairāk: www.visa.com.